Paczkomaty stawiane w pobliżu marketów i galerii handlowych to już standard – okazuje się jednak, że maszyny są także uwzględniane przez deweloperów i to już na etapie projektowania osiedli. Dzięki temu nowi lokatorzy będą mogli jeszcze szybciej odbierać swoje przesyłki.

Paczkomaty uwzględniane przez deweloperów

paczkomaty uwzględniane przez deweloperów

InPost rozpoczął współpracę z Echo Investment. Umowa zakłada, że przy inwestycjach mieszkaniowych i wielofunkcyjnych dewelopera będą montowane paczkomaty. W oczywisty sposób wpłynie to na wygodę nadawania i odbierania przesyłek przez mieszkańców nowo powstałych osiedli. Oczywiście z maszyn będą mogły także korzystać osoby mieszkające w innych miejscach.

Pierwsze urządzenie jest już zamontowane w warszawskiej inwestycji Moje Miejsce. Kolejne paczkomaty pojawią się na osiedlach w Krakowie i Poznaniu. To jednak nie wszystko, bo na zatwierdzenie czekają już kolejne lokalizacje. Czas pokaże, czy mamy do czynienia z większym trendem w rozwoju sieci paczkomatów.

Czytaj także: Zakupy z Amazon.pl trafią do paczkomatów – InPost z umową na 5 lat

Paczkomat stał się niezbędną częścią infrastruktury miejskiej, gdyż ułatwia codziennie życie mieszkańcom. Nie jest więc zaskoczeniem, że zauważyli to także deweloperzy i postanowili projektować nowe osiedla z uwzględnieniem miejsca na paczkomaty – mówi prezes InPost Rafał Brzoska. Jak twierdzi, przy wyborze lokalizacji dla maszyn kluczowe jest dogodne położenie i dostępność dla użytkowników.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.