nexus lineup

W ciągu kilku miesięcy powinniśmy ujrzeć kolejne nowości od Google. Wśród nich będzie oczywiście kolejna duża aktualizacja systemu Android, ale także zapewne poznamy nowe urządzenia z serii Nexus, które powinny zatrzeć nie do końca udaną premierę ostatniego smartfonu tej rodziny.

Produkt powstały z połączenia sił Motoroli i Google jest smartfonem dobrym, można rzec, że wręcz bardzo dobrym, ale nie da się ukryć, iż nie dla wszystkich. Wyświetlacz o przekątnej 6 cali z pewnością nie trafi do każdej kieszeni toteż Nexus 6 nie został ciepło przyjęty. W takim razie czy kolejny smartfon od między innymi Google ma szansę odnieść większy sukces? Wiele mówi się, że w tym roku ujrzymy dwie edycje mobilnego urządzenia, oczywiście większą i mniejszą. Niemniej jednak producentem odpowiedzialnym za część techniczną ma być jedna z chińskich firm. Dotychczas wszystkie plotki zwrócone są w stronę Huawei i właśnie na temat Nexusa od tej firmy pojawiają się pierwsze informacje. Jest także mowa o wyświetlaczu i nie wszyscy będą do końca zadowoleni. Fakt, jest mniejszy, ale 5,7-calowy. Do tego dochodzi rozdzielczość QuadHD, która również wszystkim nie przypadnie do gustu. Możemy jednak liczyć na małe ramki, które wydają się w tym roku być w modzie. W ujawnionych danych mowa jest jeszcze o głównym układzie, który ma stanowić serce nowego Nexusa. Będzie to oczywiście Snapdragon 810, co także pozostawi niektórym mieszane uczucia.

Niemniej jednak to wciąż plotki, ale czy powyższe informacje pozwalają Wam stwierdzić, że nowy Nexus będzie lepszym urządzeniem niż to, które zostało stworzone przez Motorolę?

źródło: G4G

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.