Dziś ogłoszono, że polski oddział Samsunga ma nowego prezesa. To Suh Kyung Wook, od lat związany z koreańskim producentem elektroniki. Jego nastawienie do pracy w Polsce jest bardzo optymistyczne.

Polski oddział Samsunga ma nowego prezesa

Suh Kyung Wook przez ostatnie dwa lata był prezesem Samsunga w Wietnamie. Z powodzeniem rozwijał oddział koreańskiej firmy na jednym z największych rynków w Azji Południowo-Wschodniej. Jeszcze wcześniej, w latach 2015-2017 dowodził filią w Singapurze, po czym przez rok był szefem sprzedaży Samsunga w południowo-wschodnim regionie Azji.

Od połowy grudnia Suh Kyung Wook pracuje jednak w Samsung Electronics Polska, a teraz został ogłoszony prezesem polskiego oddziału. Jak twierdzi, Polska to kraj zarówno z dużym potencjałem, jak i jednocześnie ze sporymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że moja rola jako nowego prezesa firmy, przyczyni się nie tylko do wzmocnienia pozycji Samsung  w Polsce. Wierzę w rozwój i umacnianie gospodarki cyfrowej w kraju, dzięki inwestowaniu w innowacje służące wspólnemu dobru – powiedział Suh Kyung Wook.   

Czytaj także: Sztuczna inteligencja poprawiająca błędy programistów? Okazuje się, że to możliwe

Samsung jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma należy do największych inwestorów zagranicznych prowadzących działalność w naszym kraju, starając się również wpisywać w krajobraz cyfrowej transformacji w Polsce.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.