Android jest obecny na smartfonach, tabletach, a nawet w zegarkach. Firma Innotrends postanowiła również wprowadzić go do systemów audio-informacyjnych wmontowywanych do samochodów (modele z serii Ca-Fi), które odnotowują aktualnie znaczny wzrost zainteresowania konsumentów.

Wszystkie urządzenia z tej serii wyprodukowane przez Innotrends posiadają ekran dotykowy i dają użytkownikom dostęp do takich funkcji jak GPS, pogoda, radio, a także do aplikacji pobranych przez nich samych. Dodatkowym atutem jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym, bądź za pomocą zestawów bezprzewodowych. Dostęp do aplikacji może pomóc zabić nudę podczas stania w korku, ale może również stanowić zagrożenie rozpraszając kierowcę podczas jazdy.

W zestawie ma być dostępny również tzw. dongle, który po podpięciu do systemu ma umożliwiać ciągły dostęp do sieci w trybie 3G. Niestety wiele dodatkowych funkcji ma być dostępnych dopiero po podłączeniu telefonu z Androidem do urządzenia, choć jak twierdzi producent główne opcje będą obecne dla wszystkich. Innotrends przygotował aktualnie modele dla aut produkowanych przez takie firmy jak Mazda, Volkswagen, Honda, Chevrolet, Toyota, Ford, Hyundai czy KIA.

źródło: slashgear.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.