TikTok jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji wśród młodzieży. Nic więc dziwnego, że trafia on na coraz to więcej urządzeń, chociaż nie zawsze ma to sens. Firma właśnie ogłosiła wersję swojej aplikacji na Android TV. Na całe szczęście nie dostaniemy czarnych przestrzeni na wyświetlaczach. Chociaż i tak mamy dużo zmarnowanego miejsca do dyspozycji. Z drugiej strony mogło być gorzej, znacznie gorzej. 

TikTok na Android TV

TikTok na Android TV

Aplikacja TikTok dla Android TV jest dostępna w Sklepie Play dla Chromecasta z Google TV. Na chwilę obecną aplikacja jest dostępna nie tylko na urządzeniu Google, ale również jedynie w wybranych regionach. Nie ma jednak oficjalnych informacji w jakich. Program nie jest prostym portem ze smartfonów. Widać, że jego twórcy przyłożyli się, aby uczynić go użytecznym na telewizorach. O ile tak można powiedzieć o odtwarzaczu pionowych filmów na poziomym ekranie. Mamy więc tło tworzone na podstawie nagrań oraz informacje o filmie w miejscach, gdzie moglibyśmy się spodziewać czarnych pasów. Samo logowanie do aplikacji wymaga natomiast jedynie zeskanowania kodu QR z ekranu telewizora lub wprowadzenie kodu logowania. Nie trzeba więc bawić więc we wpisywanie hasła i nazwy użytkownika poprzez mozolne wybieranie liter. 

Zobacz też: Google poszło na ugodę w sprawie dyskryminacji podczas procesu rekrutacji

Pocieszający jest fakt, że TikTok nie postanowił zagospodarować wolnej przestrzeni w inny sposób. W końcu wiele osób mogłoby uznać ją za idealne pola na wyświetlanie reklam. Możliwe jednak, że opcja ta pojawi się z czasem, wraz ze wzrostem popularności samej aplikacji na telewizorach. 

Źródło: Gizmochina