ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft walczy z molestowaniem w VR

Segment bezpieczeństwa coraz ważniejszy dla Microsoftu – zyski rosną w niesamowitym tempie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft w 2020 roku mógł się pochwalić wzrostami w niemal każdej z dziedzin, którymi się zajmuje. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na komputery firma odnotowała większe przychody ze sprzedaży licencji na system. Swój wkład w zwiększone przychody miały także firmy, które przeszły proces cyfryzacji i wybrały usługi bezpieczeństwa firmy. Część wzrostu przychodów była również spowodowana konsolami. Jednak ciągłe problemy z dostawami mogły to w pewnym stopniu ograniczyć. Oczywiście to tylko przykłady. Microsoft to wiele, wiele więcej, niż wyżej wymienione. Warto jednak się przyjrzeć jednemu z nich, a dokładniej temu z samego środka.

Microsoft coraz więcej zarabia na bezpieczeństwie

Microsoft coraz więcej zarabia na bezpieczeństwie

Najnowszy raport finansowy Microsoftu zdradza całkiem ciekawe informacje. Otóż po raz pierwszy firma zwróciła uwagę na przychody pochodzące z usług cyberbezpieczeństwa. Powód jest prosty: przychody z niego przekroczyły 10 miliardów dolarów w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. To 40% wzrost rok do roku w biznesie, który generuje obecnie 7% całkowitego przychodu firmy. Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella powiedział:

Czekaliśmy z ogłoszeniem wyników w tym segmencie aż do tego momentu, aby pokazać głębię, szerokość, rozpiętość tego, co robimy.

Zobacz też: Microsoft Remote Desktop dostaje tryb ciemny i wsparcie dla 64-bitowych Chromebooków

Kwota 10 miliardów dolarów pochodziła z produktów takich jak Azure Active Directory, Azure Sentinel, Azure Monitoring, Azure Information Protection, Office 365, Microsoft Defender for Endpoint, Microsoft Information and Governance oraz Microsoft Cloud App Security. Nadella zauważył również, że wzrost popytu na usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa skłonił firmę do rozważenia znacznych inwestycji w celu rozwinięcia większych możliwości w ciągu następnej dekady. Warto tu dodać, że całkowity przychód za kwartał fiskalny kończący się w grudniu 2020 roku wyniósł 43,1 miliarda dolarów. To stanowi wzrost o 17% w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Dochód netto wyniósł 15,5 miliarda dolarów, co jest jeszcze bardziej imponującym wzrostem, bo aż o 33% względem poprzedniego okresu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy