ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jeff Bezos CEO Amazon zmiana

Jeff Bezos nie będzie już CEO Amazonu – duża zmiana, której Amazon potrzebował

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Po 27 latach Jeff Bezos nie będzie już CEO Amazonu. Szef jednej z największych firm na świecie wystosował do swoich pracowników długi list, gdzie tłumaczy swoją decyzję. Tak naprawdę sami klienci Amazonu nie powinni odczuć żadnych zmian, a sam Bezos nie odchodzi całkowicie z firmy, a ma zamiar skupić się na innych rzeczach.

Jeff Bezos nie będzie CEO Amazonu

Amazon.pl

Amazon ma niedługo wejść do Polski i dla wielu sprzedawców może to być dobra alternatywa dla rodzimego Allegro. W Stanach Zjednoczonych sama platforma Bezosa jest gigantem, do którego praktycznie nie ma startu. Firma powstała 27 lat temu i jak sam o tym pisze Bezos, było to w czasach, kiedy nie wiedziano nawet, czym jest Internet. Dziś trudno sobie wyobrazić bez niego życie, a wiele osób nie byłoby w stanie wyobrazić sobie życia bez Amazonu. Jednak platforma nie zniknie, kiedy Jeff Bezos przestanie być już CEO. To ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku, a na miejscu Bezosa zasiądzie Andy Jassy.

Sam Andy Jassy w firmie jest już prawie ćwierć wieku, a do tej pory zajmował się Amazon Web Services, czyli najogólniej rzecz mówiąc – rozwojem chmury Amazona. Ta zmiana  mogła być do przewidzenia, bo ostatnio wokół Amazonu nie dzieje się najlepiej. Choć firma zarabia niebotyczne pieniądze, a sam Bezos co jakiś czas staje się najbogatszym człowiekiem na świecie, to Amazon ma wiele problemów. Głównie tych, które związane są z traktowaniem pracowników przez korporację. Od dawna mówi się, że praca w Amazonie nie należy do łatwych, a to naprawdę łagodne określenie. W sieci można spotkać wiele opinii byłych już pracowników hal magazynowych, które rzutują na ogólny obraz firmy. Zmiana na stanowisku CEO może więc wiele zmienić, a przynajmniej w kwestii PR-u.

Zobacz też: Elon Musk znowu coś kombinuje z… małpami.

Czym będzie zajmował się Jeff Bezos kiedy już ustąpi ze stanowiska CEO Amazonu? W liście mówi o tym, że chce zająć się swoimi własnymi inicjatywami czy funduszami Bezos Earth Found i Day 1.

Źródło: Amazon

Sprawdź najnowsze wpisy