Boston Dybamics Spot planuje trasy

Boston Dynamics Spot jako najdroższy robot sprzątający – zna też inne sztuczki

1 minuta czytania
Komentarze

 Boston Dynamics od lat rozwija swoje roboty w coraz bardziej zaawansowane maszyny. Dawniej to człekopodobny Atlas przyciągał całą uwagę, ale od jakiegoś czasu w świetle reflektorów znajduje się czworonożny Spot. Nowe wideo firmy pokazuje mechanicznego psa robiącego wszystko, od skakania do sprzątania. To ostatnie zadanie jest realizowane przez robotyczne ramię Spota. Mimo wszystko postawiłbym na tańszą opcję, jeśli ktoś szuka robota sprzątającego.

Spot jako robot sprzątający

Boston Dynamics opublikowało wczoraj swój najnowszy film, zatytułowany Spot`s Got an Arm!, który możecie zobaczyć powyżej. Firma wydała także następujące oświadczenie:

 Teraz gdy Spot ma ramię oprócz nóg i kamery, może wykonywać wiele prac. Znajduje i podnosi przedmioty (śmieci), sprząta salon, otwiera drzwi, obsługuje przełączniki i zawory, pielęgnuje ogród i ogólnie dobrze się bawi. Ruch ręki, ramienia i ciała jest automatycznie koordynowany w celu uproszczenia zadań manipulacyjnych kończyną. Dzięki temu jego zasięg jest w zasadzie nieograniczony.

Zobacz też: Gogle VR od HTC nawet o 1000 zł taniej – powód to zimowa wyprzedaż

Wideo ujawnia również imponujące umiejętności Spota w skakaniu na skakance. Wspomagany przez dwie inne jednostki kręcące liną w idealnej synchronizacji, robot przeskakuje każdy obrót bez utraty rytmu. Boston Dynamics, obecnie własność producenta samochodów Hyundai, chwali się, że zachowanie Spota na filmie zostało zaprogramowane przy użyciu nowego API, które wspiera autonomię i aplikacje użytkownika. Jest też nowy tablet, dzięki któremu użytkownicy mogą wykonywać zdalne operacje.

Źródło: TechSpot

Motyw