ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Lens

Microsoft Office Lens zmienia nazwę i dostaje zupełnie nowe funkcje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft ogłosił, że zmienia nazwę Office Lens, czyli swojej aplikacji do skanowania tekstu dla urządzeń mobilnych, na Microsoft Lens. W ramach zmiany nazwy, aplikacja otrzyma również nowe logo. Dodatkowo ten wysoko ceniony szczególnie przez studentów program zyskuje nowe funkcje, takie jak Image to Text, Image to Table, Image to Contact, Immersive Reader i QR Code Scan. Oczywiście polska wersja aplikacji doczeka się stosownych tłumaczeń powyższych funkcji. Funkcje te początkowo trafiają do Androida, jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy trafią także na iOS.

Microsoft Lens 

Microsoft Lens

Microsoft ogłosił, że aktualizacja poprawi wygodę obsługi skanera. Użytkownicy mogą teraz zmienić kolejność stron, ponownie edytować zeskanowane pliki PDF, zastosować filtr do wszystkich obrazów w dokumencie, i skanować do 100 stron jako obrazy plików PDF. Aktualizacja pozwoli także użytkownikom na łatwe przełączanie między lokalizacją lokalną a chmurą podczas zapisywania plików PDF, a także ułatwi identyfikację plików lokalnych i chmurowych. Ponadto Microsoft Lens obsługuje aparat fotograficzny w aplikacjach mobilnych Microsoft 365. To oznacza, że dzięki niej będzie można przechwytywać i ulepszać dokumenty, zdjęcia i filmy.

Zobacz też: Ukradł wirtualny nóż z gry CS:GO – grozi mu do 8 lat więzienia

Microsoft promuje Lens jako usługę, która może pomóc użytkownikom w organizacji, a także zwiększyć produktywność w pracy i szkole. Widok studentów, którzy za pomocą tego programu skanują w czytelni ten jedyny egzemplarz książki, która jest niezbędna dla ich całego roku, nie jest niczym zaskakującym. Natomiast możliwość dodawania własnych notatek tylko podnosi wartość elektronicznej wersji.

Źródło: XDA-developers

Sprawdź najnowsze wpisy