ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG Virtoo

LG z własnym pomysłem na synchronizowanie Androida z Windowsem 10

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Integracja iOS i Mac OS jest właściwie bezobsługowa. Zintegrowanie Androida z Chrome OS również jest kwestią przestawienia kilku przełączników w ustawieniach. Te obydwa scenariusze dają naprawdę spore możliwości. Dzięki nim możemy niejako traktować smartfon i komputer jako jedno urządzenie. Sęk w tym, że Większość osób na świecie korzysta z duetu Android Windows jeśli chodzi o system na smartfonie i komputerze. Potrzebują one więc aplikacji do synchronizacji pomiędzy nimi. Wielu producentów wydaje tego typu oprogramowanie, chociaż największą popularnością cieszy się program o wdzięcznej nazwie Twój Telefon. Swoich sił na tym polu próbuje także LG ze swoją aplikacją Virtoo. 

LG Virtoo

LG Virtoo

LG Virtoo to aplikacja dedykowana laptopom LG i smartfonom tego samego producenta. I rzeczywiście, po wizycie w Sklepie Play dostałem komunikat o całkowitym braku kompatybilności ze wszystkimi posiadanymi urządzeniami. Według portalu XDA-developer może ona być przerobioną wersją programu Dell Mobile Connect, opracowaną przez Screenovate Technologies LTD.Serwis wskazuje w tym miejscu na dziwne podobieństwo pomiędzy nimi. LG Virtoo działa poprzez połączenie Bluetooth. Pozwala na obieranie powiadomień aplikacji, odbieranie i wykonywanie połączeń, oraz pisać i odpowiadać na SMS-y. Możliwe jest nawet przesyłanie ekranu smartfona na pulpicie komputera praz przeglądać zawartość multimedialną urządzenia. Co prawda nie oferuje bezpośredniego uruchamiania aplikacji z Androida na komputerze, jednak przesyłanie obrazu powinno tu dać podobny efekt. 

Zobacz też: Dzięki Elonowi Muskowi małpy grają w gry przy użyciu mózgu

Program wymaga laptopa LG lub komputera PC z systemem Windows 10 (10134.0 lub nowszym) oraz urządzenia z systemem Android 10. LG twierdzi, że niektóre smartfony mogą nie wspierać usługi, ale nie podaje też pełnej listy obsługiwanych urządzeń. Warto dodać, że aplikacja działa także na iOS. Wersję na Androida można pobrać ze Sklepu Play, natomiast na PC ze sklepu Microsoftu.

Źródło: XDA-developers

Sprawdź najnowsze wpisy