Qualcomm ogłosił właśnie, że planuje budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego. Jego celem będzie dalszy rozwój potencjału, jaki tkwi w sieciach 5G. Jego lokalizacja ma natomiast kluczowe znaczenie. Znajdzie się ono bowiem na terenie Unii Europejskiej, a dokładnie we Francji. Pomysł ten miał wykiełkować po spotkaniu przedstawicieli firmy z lokalnym rządem. Warto tu podkreślić, że to właśnie we Francji Huawei chce budować swoje fabryki sprzętu sieciowego, oraz część badawczą dla UE. To jednak jest tak naprawdę najmniej istotny z powodów. 

Centrum badawcze 5G Qualcomma we Francji

Centrum badawcze 5G Qualcomma we Francji

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Qualcomma CEO elect i prezes firmy Cristiano Amon spotkał się z Agnès Pannier-Runacher, delegatem ministra ds. przemysłu w rządzie francuskim. Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy będzie częścią rozległej sieci badawczo-rozwojowej firmy. Jednocześnie odegra integralną rolę, sprowadzając pracowników z regionu, którzy pomogą opracować technologię 5G dla różnych rynków na całym świecie. Nowa placówka badawczo-rozwojowa 5G opiera się również na silnej obecności Qualcomm Communications SARL we Francji. Firma ma tam bowiem swoje zakłady już od 20 lat. Co więcej, nowa placówka ma powstać w Lannion. To jest natomiast centrum doskonałości inżynierii telekomunikacyjnej i europejskim hubem technologicznym.

Zobacz też: BOE z ekranem dla niewidomych – pozwoli on poczuć obrazy

Wiceprezes ds. inżynierii Qualcomma John Smee stwierdził, że Francja posiada już wiodącą infrastrukturę inżynieryjną. Dlatego też jest to naturalne miejsce dla nowego centrum badawczo-rozwojowego 5G. Zespół 5G R&D będzie pracował nad zaawansowaną inżynierią systemów, aby pomóc zdefiniować przyszłość 5G. Technologia ta bowiem wciąż ma olbrzymi potencjał rozwojowy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.