Ford chce zostać kluczowym producentem inteligentnych samochodów na świecie. W tym celu gigant rozpoczął współpracę a Google. Pionier na rynku motoryzacyjnym zamierza wzmocnić swoją pozycję dzięki wykorzystaniu wiedzy specjalistycznej Google w zakresie analizy danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Co więcej, technologia Google znajdzie zastosowanie nie tylko w samych samochodach, ale także w działaniu samej firmy.

Google i Ford rozpoczynają współpracę

Google i Ford rozpoczynają współpracę

Google i Ford zawarły sześcioletnią umowę partnerską. W jej ramach producent samochodów będzie korzystał z wiedzy i produktów giganta technologicznego w celu ulepszenia swoich samochodów i usług. Główną częścią tej współpracy jest przyjęcie systemu Android Automotive OS firmy Google, który będzie oferowany w samochodach Forda i Lincolna od 2023 roku. Jest to platforma stworzona dla pojazdów. Znajdują się w niej ściśle zintegrowane aplikacje i usługi Google. Na przykład, kierowcy mogą poprosić Asystenta Google o zmianę stacji radiowych, otwarcie/zamknięcie okien lub regulację klimatyzacji. System Android Automotive jest dość nowy i obecnie można go znaleźć w takich pojazdach jak Polestar 2 i Volvo XC40 P8 Recharge.

Zobacz też: Rewolucja w opaskach Xiaomi? Kolejna generacja procesorów Huami nadchodzi

Mamy obsesję na punkcie tworzenia niezbędnych, wyróżniających się produktów i usług Forda. Ta integracja uwolni nasze zespoły do wprowadzania innowacji dla klientów Forda i Lincolna. Tym samym zapewniając bezproblemowy dostęp do światowej klasy aplikacji i usług Google.

— Powiedział Prezes i Dyrektor Generalny Forda

Poza Android Automotive, Ford wymienia Google jako preferowanego dostawcę chmury. To oznacza, że wykorzysta doświadczenie Google w zakresie analizy danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wszystko to zapewni lepsze rozwiązania w łączeniu pojazdów przez sieć. Technologia ta ma być wykorzystywana także przez samego Forda w działalności firmy. 

Źródło: TechSpot