Mozilla udostępniła Firefoxa 85 dla PC i Androida w zeszłym tygodniu. Firma nie pochwaliła się jednak możliwościami, jakie niesie ze sobą mobilna wersja Firefoxa. Otóż Mozilla ponownie włączyła możliwość odtwarzania treści chronionych DRM w Firefoksie na ten system. Przeglądarka posiada teraz kompatybilność oprogramowania z Google Widevine DRM, pozwalając na streaming filmów z Netflixa. Dzięki temu jedna z najczęściej wymienianych bolączek braku GMS odchodzi w zapomnienie. 

Netflix na Huaweiu dzięki Firefox

Netflix na Huaweiu dzięki Firefox

Po instalacji przy próbie odtwarzania treści chronionych DRM na Netflixie zobaczymy nowy monit z pytaniem, czy chcemy zezwolić witrynie na odtwarzanie treści tego typu. Wystarczy jedynie wyrazić takową zgodę i już można cieszyć się Netflixem na urządzeniu. Takie rozwiązanie ma rzecz jasna pewne wady. Oczywiście tracimy wszystkie zalety działania w aplikacji. Właściwie niczym to się nie różni od oglądania Netflixa na komputerze, poza rzecz jasna znacznie mniejszym wyświetlaczem. Co więcej, maksymalną obsługiwaną rozdzielczością jest tutaj 720p. Z drugiej strony wiele urządzeń wciąż obsługuje Netflixa jedynie w SD. Dlatego też osoby, które zdecydują się na korzystanie z Firefoxa zyskują wyższą jakość obrazu. 

Zobacz też: WhatsApp stara się wszystkich przekonać, że jednak będzie dbał o prywatność użytkowników

Pewnym problemem może tutaj być… brak Firefoxa w Huawei App Gallery. Na szczęście nie jest on zbyt poważny, ponieważ przeglądarkę w najnowszej wersji możecie znaleźć między innymi także w naszym Sklepie. Dostępna tam wersja została przez nas przetestowana na smartfonie Huaweia. Nic też nie stoi na przeszkodzie abyście wypróbowali także inne serwisy strumieniowania wideo z jakich korzystacie. Bardzo możliwe, że one również zadziałają na najnowszym Firefoxie. Oczywiście istnieje także starsza, dedykowana aplikacja Netflixa na smartfony Huaweia. Jednak sama jej instalacja jest dość uciążliwa. 

Źródło: XDA-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.