Exynos 2200 nowe testy

Samsung będzie produkował procesory dla AMD? Współpraca między firmami się zacieśnia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung od lat konkuruje z TSMC, które jest największym na świecie producentem kontraktowym układów scalonych. Niezdolność lidera rynku do zaspokojenia popytu umożliwiła Koreańczykom zdobycie części zamówień pierwotnie przeznaczonych dla tajwańskiej firmy. Wynika to z faktu, że producenci coraz częściej spoglądają właśnie w kierunku Samsunga w celu zaspokojenia swoich bieżących potrzeb produkcyjnych. AMD właśnie znalazło się w podobnej sytuacji.

Samsung wyprodukuje procesory AMD?

Samsung wyprodukuje procesory AMD?

Obecnie AMD jest całkowicie zależne od TSMC w kwestii montażu swoich układów CPU/APU Ryzen oraz GPU Radeon, tak samo jak swoich układów dla konsol do gier, serwerów i komputerów do ciężkiej pracy. Jednak ze względu na całkowite zapchanie linii produkcyjnych u TSMC i rosnący popyt na procesory istnieje obawa, że producent nie będzie w stanie dostarczyć na rynek dość procesorów lub kart graficznych. W Korei Południowej mówi się, że AMD rozważa przeniesienie części produkcji procesorów i układów APU do fabryk Samsunga. Sama współpraca miałaby również potrwać o wiele dłużej.

Zobacz też: Cybertruck może trafić do klientów jeszcze w tym roku – z Cyberpunkiem 2077 na pokładzie

Tym samym AMD może być pierwszą firmą, która będzie korzystać z procesu 3 nm Samsunga, w którym ma przodować amerykańska fabryka Koreańczyków. Warto tu również podkreślić, że ich współpraca z Czerwonymi rozpoczęła się o wiele wcześniej. Operuje ona wspólnej budowie nowego flagowego Exynosa, który ma korzystać z układu graficznego AMD. Ten według nieoficjalnych wyników testów prezentuje niesamowity wręcz poziom wydajności graficznej. Warto również dodać, że sama współpraca w produkcji procesorów Czerwonych przez Samsunga wciąż nie została oficjalnie potwierdzona przez żadnego z producentów.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy