zakupy amazon.pl do paczkomatów

Zakupy z Amazon.pl trafią do paczkomatów – InPost z umową na 5 lat

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jeśli po uruchomieniu platformy Amazon.pl zdecydujecie się zrobić na niej zakupy, będziecie mogli wybrać dostawę do paczkomatów. To właśnie InPost będzie obsługiwał przesyłki Amazona, co gwarantuje mu podpisana umowa. Oczywiście oprócz odbioru zakupów w automacie paczkowym będzie można wybrać też tradycyjną dostawę kurierem do domu.

Zakupy z Amazon.pl będzie można zamówić do paczkomatów – to już pewne

zakupy amazon.pl do paczkomatów

Kilka dni temu informowaliśmy, że Amazon oficjalnie wystartuje w Polsce. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Amazon.pl zacznie funkcjonować, ale przedsiębiorcy już teraz mogą zakładać konta na stronie sell.amazon.pl i przygotowywać się na uruchomienie platformy.

W przeszłości w przestrzeni publicznej pojawiały się doniesienia mówiące o tym, że to Poczta Polska będzie głównym dostarczycielem przesyłek z Amazona w naszym regionie. Teraz okazuje się, że przesyłki z Amazon.pl będziemy mogli zamawiać do paczkomatów. Zakupy z Amazona będą także dostarczane przez firmę InPost kurierem. Informację o zawartym porozumieniu przekazał Rafał Brzoska, prezes InPostu w rozmowie z serwisem Bloomberg. Umowa między Amazonem a InPostem nie obejmuje jednak dostawy za granicę.

Czytaj także: Rewolucja w opaskach Xiaomi? Kolejna generacja procesorów Huami nadchodzi

To nie pierwsza tego typu współpraca operatora paczkomatów. Wcześniej InPost podpisał umowę z niemieckim Amazonem. Robiąc zakupy na Amazon.de, również możemy wybrać dostawę do automatu z paczkami. InPost współpracuje też z najpopularniejszą polską platformą e-commerce, czyli Allegro.

źródło: Business Insider

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy