Nowy procesor Huami

Rewolucja w opaskach Xiaomi? Kolejna generacja procesorów Huami nadchodzi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huami Technology to firma, która stoi za produkcją większości inteligentnych opasek Xiaomi. Według oficjalnych informacji jedynie Redmi Band nie jest jej dziełem. Oczywiście niektóre inteligentne zegarki z logo Mi również są jej dziełem. Firma produkuje również własne procesory do tych urządzeń. Dziś założyciel firmy ogłosił, że trzecia generacja procesora wkrótce będzie miała swoją premierę. Najprawdopodobniej będzie się on nazywał Huangshan 3.

Nowy procesor Huami

Nowy procesor Huami

Podczas dzisiejszej konferencji Innovation Conference 2021, prezes Huami, czyli Huang Wang, ujawnił, że trzecia generacja autorskiego procesora Huami zostanie wkrótce wprowadzona na rynek. Uważa on, że wraz z postępem technologicznym w dziedzinie chipów, wzrasta również poziom inwestycji kapitałowych. Podkreślił przy tym, że jego produkcja będzie tańsza, niż w przypadku poprzedników. Warto tu przypomnieć, że Huami wkroczyło w świat własnych procesorów jeszcze w 2018 roku. Firma ogłosiła wtedy napędzany sztuczną inteligencją chipset Huangshan No.1. Prawie dwa lata później, w czerwcu 2020 roku firma wydała procesor Huangshan 2. Dlatego też może dziwić, że ten tak szybko doczeka się następcy.

Zobacz też: Harvard i Bill Gates chcą przyciemnić słońce – trwa walka z globalnym ociepleniem

Warto tu podkreślić, że procesory Huami powstają w architekturze RISC-V i wykorzystują koprocesor C2. Ten jest niezależnym układem NPU i wykorzystuje sztuczną inteligencję. Ta ma kluczowe znaczenie dla urządzeń tego typu. Umożliwia bowiem im uczenia się swoich użytkowników, dzięki czemu z czasem coraz lepiej i dokładniej monitorują one ich aktywność fizyczną. Nie wiadomo, czy nowy procesor trafi do Xiaomi Mi Band 6, czy też zobaczymy go jeszcze w następnej generacji opasek Xiaomi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy