ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify na iPod Classic

Spotify trafiło do iPoda Classic – rzecz jasna nieoficjalnie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple miało w swojej historii kilka przełomowych urządzeń. iPod Classic był jednym z nich. Stał się on Ikoną przenośnych odtwarzaczy multimedialnych w swoich czasach. Stał się dla odtwarzaczy mp3 tym samym, czym Walkman dla odtwarzaczy kasetowych. Jednak ostatecznie został in przyćmiony przez ogromny sukces iPhone. Jak się okazuje, starzejący się iPod wciąż ma mnóstwo potencjału. Oczywiście jeśli mamy ochotę go zmodyfikować.

Spotify na iPod Classic

YouTuber Guy Dupont uruchomił Spotify na tym starym odtwarzaczu. Przy okazji szczegółowo opisał cały proces, więc nie jest to wcale manipulacja z jego strony. Bazą dla całego procesu był klasyczny iPod Classic z 2004 roku. Głównym celem było zapewnienie kompatybilności z serwisem Spotify, co oznaczało, że do połączenia z nim potrzebna była sieć Wi-Fi. Modder dodał również obsługę Bluetooth, dzięki czemu urządzenie może przesyłać strumień do bezprzewodowego głośnika lub słuchawek. Dodatkowo przełącznik blokady stał się włącznikiem zasilania, a monochromatyczny ekran został zamieniony na kolorowy panel. Pozbył się także legendarnego kółka do sterowania urządzeniem. Na szczęście zastosowany zamiennik odpowiada haptycznym sprzężeniem zwrotnym, dając tym samym wrażenie obcowania z oryginałem. 

Zobacz też: Xiaomi bierze odwet – firma pozywa rząd USA

Fani brzmienia z pierwszego iPoda mogą jednak czuć się oszukani. Cała jego elektronika została bowiem zastąpiona przez Raspberry Pi Zero. Tym samym z oryginalnego urządzenia pozostała jedynie obudowa. Całość jednak prezentuje się naprawdę świetnie, jednak to raczej komputer zamknięty w opakowaniu kultowego sprzętu, a nie iPod z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy