Dyrektor generalny Tesli Elon Musk powiedział podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, że inżynierowie sfinalizowali projekt pierwszego elektrycznego pickupa firmy. Podkreślił, że już wkrótce firma będzie miała sprzęt niezbędny do produkcji seryjnej tego pojazdu. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to auto to może trafić do pierwszych klientów jeszcze do końca tego roku. I to wraz z Cyberpunkiem 2077 i Wiedźminem 3 na pokładzie.

Cybertruck jeszcze w tym roku

Cybertruck jeszcze w tym roku

Tesla zaprezentowała swój futurystyczny Cybertruck na krzykliwym wydarzeniu pod koniec 2019 roku. Na nie do końca udanym pokazie producent ogłosił, że auto będzie miało zasięg do 800 kilometrów i rozpędzi się do 100 km/h w mniej, niż trzy sekundy. Przy okazji podczas prezentacji wytrzymałości pojazdu, pękła jego szyba. Za to jednak odpowiada złe przyłożenie siły w pierwszym etapie prezentacji. Kilka miesięcy później Musk ujawnił, że Tesla modyfikuje projekt Cybertrucka, aby uzyskać lepsze osiągi w terenie. Pickup będzie również o około trzy procent mniejszy od prototypu, z niższymi parapetami i bardziej wyrównaną linią środkową.

Zobacz też: Brawo Samsung! Galaxy S8 z aktualizacją, na którą inni jeszcze mogą poczekać

Zgodnie z ostatnimi informacjami nowe Tesle mają umożliwiać rozgrywkę w sztandarowe produkcje CD Projectu. Oznacza to, że ich posiadacze podczas ładowania akumulatorów będą mogli zagrywać się w Wiedźmina 3, lub właśnie Cyberpunka 2077. Tym samym jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym roku będą osoby, które będą przechodziły Cyberpunka 2077 na Cybertrucku, co samo w sobie brzmi po prostu świetnie. Swoją drogą ciekawe, czy Tesla przypadkiem nie stworzyła nowej kategorii sprzętu, jaką są samochody do gier?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.