ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Inteligentne okulary Xiaomi

Inteligentne okulary Xiaomi mają być zbawienne dla zdrowia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Smartfony wciąż są dominującą platformą sprzętową. Jednak producenci coraz śmielej eksperymentują także z innymi, bardziej osobistymi rozwiązaniami. Dobrym przykładem były tu cieszące się coraz większą popularnością smart opaski, lub smartwatche. Jednak te stały się już kilka lat temu pełnoprawną kategorią sprzętową. Wciąż mamy jednak urządzenia, które nie mają jeszcze określonych ram funkcjonalności, czyli inteligentne okulary. Z powodu braku jasnej definicji, każdy producent stara się stworzyć je po swojemu. Własną wizję opatentowało właśnie Xiaomi.

Inteligentne okulary Xiaomi

Inteligentne okulary Xiaomi

Szczegóły patentu wskazują, że produkt to inteligentne okulary i etui na okulary. Mowa w nich także o funkcjach terapeutycznych. Szczegóły sugerują również, że produkt emituje pewne sygnały, które mają odpowiadać fototerapii. Światło to jednak nie wszystko. Według wpisu okulary mają także emitować terapeutyczne dźwięki. Dodatkowo okulary mają także modulować fale magnetyczne, lub elektromagnetyczne. Według zamieszczonych informacji fototerapia może leczyć choroby mózgu lub choroby psychiczne. Sygnały dźwiękowe mogą leczyć choroby psychiczne, łagodzić ból głowy lub zmęczenie. Natomiast fale magnetyczne lub fale elektromagnetyczne mogą ułatwiać wchłanianie brakujących elementów, lub poprawiać krążenie krwi w mózgu. 

Zobacz też: Powstanie państwowy operator telekomunikacyjny? Takie są plany rządu

Produkt ma także spełniać funkcje smart, chociaż do końca nie wiadomo jakie. Nie wiadomo także, czy okulary te są przeznaczone do stałego noszenia, czy jedynie do krótkich sesji terapeutycznych. Jest to niezwykle istotna kwestia jeśli chcemy je zestawić, chociażby z okularami od Lenovo. Warto pamiętać, że jak na razie mamy tu do czynienia jedynie z patentem. Ten może więc dość szybko trafić do szuflady. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy