Jest to sezon współpracy i reorganizacji biznesu w branży technologii motoryzacyjnych. Samsung niedawno zacieśnił współpracę z Teslą, a Apple… no cóż, według ostatnich plotek tworzy Apple Car wraz z Kią, to jednak nic pewnego. Za to dobrze znamy partnera biznesowego Qualcomma. Jest nim LG Electronics. Razem dążą do opracowania platform motoryzacyjnych 5G. Jest to strategiczne posunięcie firmy LG, która dąży do ekspansji na wschodzących rynkach technologii motoryzacyjnych.

Współpraca LG i Qulacomma

Współpraca LG i Qulacomma

Qualcomm jest wiodącym producentem i dostawcą półprzewodników numer jeden w telematyce i bezprzewodowej łączności samochodowej. Niedawno zaprezentowała kolejną już generację swojej platformy dla inteligentnych pojazdów. Firma zamierza wdrożyć to, co określiła mianem niezawodnych, połączonych, inteligentnych i świadomych swojej lokalizacji pojazdów nowej generacji. W realizacji tego planu ma ją wspierać właśnie koreańskie LG. Park Jong-sun, wiceprezes LG Electronics, stwierdził, że LG i Qualcomm Technologies są liderami w dziedzinie innowacji mobilnych, a obie firmy wniosą swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie badań i rozwoju do branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem platform motoryzacyjnych 5G.

Zobacz też: Rząd zapowiada system SZPoN – czyżby powstawała polska alternatywa dla Teams?

Warto tu przypomnieć, że LG i Qulacomm jeszcze niedawno były w relacjach dalekich od przyjacielskich. Koreański producent zarzucał amerykańskiej firmie, że ta stosuje praktyki antyrynkowe i szantaż gospodarczy. Dodatkowo LG ogłosiło nawet oficjalnie, że przestaje korzystać z flagowych jednostek Qualcomma. Jak widać, obydwaj giganci najwyraźniej doszli do porozumienia. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.