Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 z aktualizacją, która nie ucegla – już jest Android 11

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Seria Mi A (Mi A1, Mi A2, Mi A3 i pochodne) nie należy do najszczęśliwszych dla Xiaomi. Google stworzyło serię Android, którą szybko uśmierciło, a Chińczycy muszą wypełnić założone cele. Mimo że nowych modeli z tej rodziny nie poznajemy, tak o samej rodzinie nie zapominamy. Głównie przez proces aktualizacji, który lekko mówiąc, nie przebiega gładko. Niemniej to już prawdopodobnie koniec bolączek Xiaomi, bo Android 11 ostatecznie trafił do użytkowników Mi A3 i na tę chwilę nie sprawia większych problemów.

Użytkownicy Xiaomi Mi A3 nie mają lekkiego życia, ale jest lepiej – Android 11 dostępny w sprawnej aktualizacji

Xiaomi Mi A3 Android 11
Fot. Xiaomi Mi A3

Dokładnie czterech prób potrzebowało Xiaomi, aby Mi A3 otrzymał Androida 10. Z Androidem 11 jest już nieco lepiej, bo prawdopodobnie na ostatniej próbie, czyli trzeciej skończy się cały proces. Poprzednie podejścia wiązały się nawet z szansą na uceglenie urządzenia. Dzisiaj dostępna aktualizacja zawiera już najnowszy system (naturalnie Android 11 bez MIUI), niezbędne funkcje (nagrywanie ekranu) i styczniowe paczki zabezpieczeń. Oprogramowanie zostało wydane w globalnej wersji (V12.0.4.0.RFQMIXM) i waży 329 MB. Jeśli aktualizacja jeszcze nie pojawiła się na Waszym smartfonie, to zapewne tylko kwestia czasu, aż zostanie udostępniona w każdym regionie na świecie.

Zobacz też: Samsung Galaxy S21 już oficjalnie w Polsce!

Z racji, że to dosyć świeżo wydane oprogramowanie, będące łatką dla poprzedniej aktualizacji z Androidem 11, po cichu liczymy, iż to koniec kłopotów dla Xiaomi i użytkowników Mi A3. Niemniej nie wykluczamy w pełni, że pojawią się jeszcze mniejsze lub większe niedogodności. Dlatego dajcie znać w komentarzach, jeśli coś Wam rzuci się w oczy po zainstalowaniu nowego systemu.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy