ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android One w Polsce! Tani smartfon z najnowszym Androidem zawitał nad Wisłę.

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Karbonn sparkle

Android One to projekt mający w założeniu tworzenie dość dobrze wyposażonych a zarazem tanich urządzeń z najnowszym oprogramowaniem dostarczanym bezpośrednio do Google. Rynkiem docelowym miały być kraje trzeciego świata jak np. Indie ale jeden z producentów postanowił wkroczyć na polski rynek.

Karbonn Sparkle V, bo o nim mowa może nie jest wyposażony w topowe podzespoły powinien zapewnić dość przyjemną pracę z Androidem. Ekran urządzenia posiada przekątną 4,5 cala oraz rozdzielczość 854×480. Smartfon napędzać będzie czterordzeniowy Mediatek Mt 6582 o taktowaniu 1.3 GHZ.  Producent zdecydował się umieścić 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o karty microSD. Urządzenie posiada dwa aparaty o rozdzielczości 5 MP oraz 2 MP. Nie zabrakło obsługi sieci 3G oraz dwóch slotów na karty SIM. Z pewnością jedną z większych wad urządzenia jest bateria o pojemności 1700 mAh. Wisienką na „torcie” jest najnowszy system Android 5.1 dostępny obecnie tylko na kilku modelach telefonu. Cena urządzenia w promocji to 399 zł a w standardowej sprzedaży 509zł.

Karbonn sparkle

Oprócz Sparkle V firma Karbonn wprowadziła jeszcze kilka modeli jednak ich specyfikacje nie zachwyca. Promocyjne ceny wahają się od 279 do 419 zł.

Źródło: Informacja prasowa Agito.pl

Sprawdź najnowsze wpisy