Nvidia GeForce Now to jedna z najpopularniejszych, a na pewno jedna z najlepiej ocenianych usług strumieniowania gier. Firma postanowiła dać dopracowane narzędzie, a nie zajmować się dystrybucją gier, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście z czasem deweloperzy mniej lub bardziej byli zadowoleni z tego stanu rzeczy, ale na pewno nie można odmówić Nvidii jakości ich produktu. Szczególnie teraz, gdy w najnowszej wersji GeForce Now jest dostępny z poziomu przeglądarki Chrome. Oznacza to znaczne rozszerzenie dostępności usługi.

Nvidia GeForce Now z poziomu przeglądarki Chrome

Chrome OS ze wsparciem kontrolerów

W ramach listy zmian GeForce Now 2.0.27 możemy wyczytać, że strumieniowanie gier jest już dostępne z poziomu przeglądarki Chrome. Wystarczy wejść na stronę Nvidii i postępować z dalszymi instrukcjami. Jak możemy wyczytać, Amerykanie skupili się w głównej mierze na Windowsie i macOS (ChromeOS dostępny od sierpnia). Nie pojawia się wzmianka o Linuxie, aczkolwiek GeForce Now może działać – jedynie Nvidia zaznacza, że nie ma więcej oficjalnie wspieranych platform. W tej samej aktualizacji firma dorzuca wsparcie dla układów Apple M1, a także możliwość dzielenia się zaproszeniami do gry z poziomu wbudowanej usługi iOS i iPadOS.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 5 za darmo do wszystkich smartfonów firmy.

Niemniej wróćmy jeszcze do strumieniowania gier przez Chrome. Nvidia nadal będzie zachęcać do korzystania z osobnej aplikacji GeForce Now w celu uzyskania najlepszych wrażeń z użytkowania. Tymczasem dajcie znać, jak oceniacie swoje doświadczenia z tą usługą! Sprawdzaliście także inne rozwiązania?

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.