Roaming w Wielkiej Brytanii spowodował małe zamieszanie z cennikami usług telekomunikacyjnych – operaotr sieci Play podał właśnie do publicznej wiadomości, jakie zasady będą obowiązywać jego klientów. Wcześniej swoje decyzje w tej sprawie ogłosili Orange oraz Plus

Roaming w Wielkiej Brytanii – ważna informacja dla klientów Play

roaming w wielkiej brytanii play

Zasada Roam Like at Home sprawia, że operatorzy komórkowi muszą rozliczać usługi w roamingu na podstawie tych samych reguł, które są stosowane w kraju. Dzięki temu mieszkańcy UE nie przepłacają za usługi telekomunikacyjne. Do niedawna wspomniana reguła obowiązywała także w Wielkiej Brytanii, jednak po Brexicie przestała mieć zastosowanie w tym rejonie. Pojawiły się obawy o wzrost opłat za połączenia telefoniczne i internet. Mogą one dotyczyć m.in. Polaków, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, ale korzystają z usług polskiego operatora.

Play wprowadza specjalny cennik, który będzie obowiązywał od 1 marca do 31 grudnia 2021. Dotyczy on Wielkiej Brytanii oraz Gibraltaru.

  • 0,29 zł za minutę połączenia 
  • 29 zł za 1 GB danych
  • 0,29 zł za SMS
  • 0,29 zł za MMS

Promocyjne warunki będą obowiązywać wszystkich nowych klientów oraz tych, w których umowach Wielka Brytania zaliczana jest do Strefy 1 po opuszczeniu Unii Europejskiej (oferty indywidualne wprowadzone w czerwcu 2019 roku oraz biznesowe obowiązujące od listopada 2020 roku) – wyjaśnia fioletowy operator. W połowie marca nowe ceny zaczną obowiązywać też użytkowników ofert na kartę. Połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii operator rozliczy w analogiczny sposób, jak połączenia wykonane do krajów UE. Promocja aktywuje się automatycznie, klienci Play nie muszą nic w tym kierunku robić.

Czytaj także: Wielki powrót tabletów i rozkwit Chrome OS – a wszystko to dzięki COVID-19

Play zapewnia także, że od 1 stycznia do 28 lutego nie podnosi stawek za roaming w Wielkiej Brytanii. Fioletowy operator do czasu wejścia w życie ogłoszonej promocji nadal traktuje Zjednoczone Królestwo zgodnie z zasadą Roam Like at Home, mimo Brexitu i formalnego braku obowiązku stosowania tej reguły.

źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.