ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rovio kończy ze strumieniowaniem gier

Rovio zamyka Hatch – strumieniowoanie nie wszystkim wychodzi na dobre

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Rovio, twórcy marki, Angry Birds, po cichu zlikwidowali swoją usługę strumieniowania gier na urządzenia mobilne zwaną jako Hatch. Biorąc pod uwagę, że platforma została wycofana z dniem 31 grudnia 2020 roku, a dopiero pod koniec stycznia ktoś to odkrył, to można uznać, że nie cieszyła się ona raczej zbyt dużą popularnością. A dokładniej mówiąc, to nikt z niej nie korzystał. Rovio nie podało powodu zamknięcia serwisu. Jednak w tym przypadku przyczyny dość łatwo się domyślić. 

Rovio kończy ze strumieniowaniem gier

Rovio kończy ze strumieniowaniem gier

Strumieniowanie gier obecnie zdobywa coraz większą popularność. Google, Microsoft, czy Nvidia radzą sobie na tym polu coraz lepiej, zyskując popularność. Warto jednak podkreślić, że firmy te skupiają się na grach znanych z PC-tów i konsol. Rovio chciało natomiast strumieniować gry… mobilne. I to nawet nie jakieś szczególnie wymagające graficznie. Mowa tu o tytułach, które spokojnie działałyby nawet na smartfonach za kilkaset złotych jak Angry Birds właśnie. I tu rodzi się pytanie: po co? Czemu ktokolwiek miałby strumieniować proste mobilne gierki, często zżerając przy tym pakiet internetowy, aby pograć w coś, co smartfon uruchomiłby bez najmniejszego problemu? Oczywiście, łatwo jest wieszać psy na danym pomyśle kiedy ten okaże się porażką. Jednak ten w żaden sposób się nie bronił nawet w dniu swojej premiery.

Zobacz też: Zaszczepieni – aplikacja Ministerstwa Zdrowia, która ma potwierdzać… szczepienia

A skoro już przy premierze jesteśmy, to warto podkreślić, że Hatch wystartował w 2016 roku. Rovio nie wzorowało się na żadnej z powyższych firm. Co najwyżej na dawno już martwym OnLive. Warto również dodać, że producent chciał sprzedać pakiet kontrolny swojej usługi do strumieniowania gier jeszcze w 2019 roku. Sęk w tym, że nikt nie był zainteresowany jej zakupem.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy