ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AutoPay AppGallery

Autopay w AppGallery – pełna integracja aplikacji do płacenia za przejazdy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja Autopay w AppGallery, czyli autorskim sklepie od Huawei, ma być już w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że nie tylko posiadacze smartfonów Huawei z GMS na pokładzie będą mogli korzystać z możliwości aplikacji. Od teraz także użytkownicy nowszych sprzętów, gdzie występuje już tylko HMS, mogą wykorzystywać Autopay do swoich potrzeb.

AutoPay w AppGallery

Huawei AppGallery

Coraz więcej aplikacji pojawia się w AppGallery i jak widać, coraz więcej z nich jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. To sprawia, że użytkownicy nowych modeli urządzeń producenta mogą w końcu korzystać z ich pełnej funkcjonalności. Mowa tu o sprzętach takich, jak Huawei Mate 40 Pro, Huawei z serii P40, Y6p i Y5p czy Huawei P smart 2021 oraz Huawei Mate 30 Pro. Do tego warto dodać jeszcze składany smartfon Mate Xs oraz tablety (MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8).

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrad. System Autopay działa na AmberOne Autostradzie A1 na odcinku Toruń-Gdańsk oraz na Autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków. Z rozwiązania korzysta już ponad 400 tys. kierowców. Dzięki Autopay kierowca może przejechać przez punkty poboru opłat praktycznie bez zatrzymywania. Wystarczy pobrać aplikację Autopay lub założyć konto na stronie Autopay.pl, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną (tzw. video tolling) i automatycznie podnoszą szlaban.

Huawei informacja prasowa

Zobacz też: Co nowego dziś na Netflix?

Warto dodać, że w AppGallery jest już ponad tysiąc polskich aplikacji, a wygląda na to, że będzie ich tylko przybywać. Jeżeli komuś więc brakowało Autopay na urządzeniu z HMS, to teraz już nie powinno.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy