Android 5.0 Jelly Bean zadebiutuje już w czerwcu?

Paweł Cebula Paweł Cebula Newsy

android-jelly-bean
Android 4.0 ICS aktualnie znajduje się na niewiele ponad 1% wszystkich smartfonów z Androidem. Google mimo to już od pewnego czasu pracuje nad kolejną wersją swojego mobilnego systemu. Okazuje się, że premiera tej wersji może mieć miejsce wcześniej, niż przypuszczano.

Większość użytkowników była pewna, że kolejna wersja Androida zadebiutuje mniej więcej po roku od premiery Androida ICS. Kolejne źródła donoszą, że być może stanie się to jeszcze w drugim kwartale tego roku, podczas konferencji Google I/O, która jest zaplanowana na 27-29 czerwca.

Powodem takiej, a nie innej decyzji ze strony Google ma być przede wszystkim chęć umocnienia swojej pozycji na rynku tabletów, którym bardzo poważnie jest zainteresowany Microsoft wraz z nadchodzącym systemem Windows 8. Jakie nowe funkcje z Jelly Bean mogą pomóc Google?

Z nieoficjalnych informacji, pochodzących m.in. od producentów, wynika, że Android 5.0 ma pozwolić na pracę zarówno na tabletach, jak i netbookach z systemem Chrome OS oraz Windows 8. Istotnym udogodnieniem ma być to, że przełączenie się między systemami nie będzie wymagało ponownego uruchomienia urządzenia.

źródło: Slashgear / Phandroid

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy