statystyka android maj lollipop gingerbread jelly bean kitkat

 

Statystyki to coś, co często wykorzystywane jest we wszelkiego rodzaju reklamach, ale także oddaje faktyczny stan danego zagadnienia. Tym samym ogromną popularnością cieszą się wykresy przedstawiające udział poszczególnych edycji Androida w ogólnym rozrachunku.

 

Obecnie trwa szum wokół aktualizacji Lollipop, która coraz częściej trafia na bardziej lub mniej popularne urządzenia. Tym samym system, który już jest z nami od ponad pół roku teoretycznie powinien znaleźć się na naprawdę dużej ilości urządzeń. Jak jest w rzeczywistości, możecie zobaczyć na początku newsa. Wynik 9,7% nie jest zbyt duży, ale w porównaniu do zeszłego miesiąca jest to ogromny skok (z 5,4%). Niemniej jednak wciąż o miano najpopularniejszego systemu rywalizują między sobą KitKat oraz Jelly Bean mające po około 40% udziału. Oczywiście ten drugi jest podzielony na wiele poszczególnych edycji i próżno liczyć, że dane urządzenia zostaną jeszcze zaktualizowane. Z pewnością KitKat będzie jeszcze się umacniał za sprawą coraz popularniejszych chińskich urządzeń i kolejnych smartfonów, które wciąż są sprzedawane, a nie doczekały się aktualizacji do Lollipopa. Tym samym minie jeszcze trochę czasu zanim Android 5.x zostanie liderem tych małych statystyk, które bazują na urządzeniach pojawiających się w sklepie Play.

 

Niemniej jednak Lizak odniósł w tym miesiącu swój mały sukces – pokonał Gingerbreada. Tylko czy to faktycznie powód do dumy? System sprzed wielu lat wciąż ma zadziwiający duży udział w rynku.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.