statystyka android maj lollipop gingerbread jelly bean kitkat

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Statystyki to coś, co często wykorzystywane jest we wszelkiego rodzaju reklamach, ale także oddaje faktyczny stan danego zagadnienia. Tym samym ogromną popularnością cieszą się wykresy przedstawiające udział poszczególnych edycji Androida w ogólnym rozrachunku.

 

Obecnie trwa szum wokół aktualizacji Lollipop, która coraz częściej trafia na bardziej lub mniej popularne urządzenia. Tym samym system, który już jest z nami od ponad pół roku teoretycznie powinien znaleźć się na naprawdę dużej ilości urządzeń. Jak jest w rzeczywistości, możecie zobaczyć na początku newsa. Wynik 9,7% nie jest zbyt duży, ale w porównaniu do zeszłego miesiąca jest to ogromny skok (z 5,4%). Niemniej jednak wciąż o miano najpopularniejszego systemu rywalizują między sobą KitKat oraz Jelly Bean mające po około 40% udziału. Oczywiście ten drugi jest podzielony na wiele poszczególnych edycji i próżno liczyć, że dane urządzenia zostaną jeszcze zaktualizowane. Z pewnością KitKat będzie jeszcze się umacniał za sprawą coraz popularniejszych chińskich urządzeń i kolejnych smartfonów, które wciąż są sprzedawane, a nie doczekały się aktualizacji do Lollipopa. Tym samym minie jeszcze trochę czasu zanim Android 5.x zostanie liderem tych małych statystyk, które bazują na urządzeniach pojawiających się w sklepie Play.

 

Niemniej jednak Lizak odniósł w tym miesiącu swój mały sukces – pokonał Gingerbreada. Tylko czy to faktycznie powód do dumy? System sprzed wielu lat wciąż ma zadziwiający duży udział w rynku.

 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.