ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak przenieść czaty z WhatsApp na Telegrama?

Zamieniasz WhatsAppa na Telegrama? Nie musisz tracić archiwum rozmów – to banalnie proste!

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wojna między Telegramem a WhatsAppem narasta. Użytkownicy komunikatora należącego do Facebooka nadal opuszczają serwis po ostatniej zmianie polityki prywatności firmy. Pomimo opóźnienia wdrożenia zmian, ludzie nadal odchodzą. To natomiast przełożyło się na szansę, którą wykorzystał Telegram, przejmując znaczną większość z nich. Ten bezpieczny komunikator wprowadził właśnie funkcję, która będzie w stanie przekonać jeszcze większe grono osób do zmiany platformy komunikacji, czyli przeniesienie historii czatów.

Jak przenieść czaty z WhatsApp na Telegrama?

Jak przenieść czaty z WhatsApp na Telegrama?

Początkowo firma uruchomiła usługę transferu tylko dla iOS wraz z wydaniem Telegrama 7.4. Jednak funkcja jest teraz dostępna także dla Androida. Najważniejsze jest jednak to, że samo przeniesienie czatów na Telegrama jest banalnie proste. Wymaga zaktualizowania obydwu aplikacji do najnowszej wersji. Kiedy już to zrobimy, należy postępować wedle poniższych kroków:

  • Otwórz WhatsApp i dotknij czatu, który chcesz wyeksportować.
  • Przejdź do menu informacji kontaktowych i wybierz Eksportuj czat.
  • Następnie zobaczysz opcję, która pyta, czy chcesz to zrobić z mediami lub bez mediów; po prostu wybierz preferowaną opcję.
  • Możesz teraz wybrać Telegram z menu udostępniania i wybrać kontakt, do którego chcesz przypisać zaimportowany czat.

Oczywiście proces ten wymaga przenoszenia wiadomości osobno dla każdego kontaktu. 

Zobacz też: Apple zdecydowanie wyprzedza Samsunga i jest liderem rynku smartfonów

Warto podkreślić, że Telegram już wielokrotnie udowodnił swoją niezależność od światowych rządów, będąc głównym komunikatorem podczas protestów w wielu państwach. Od Chin, poprzez Białoruś, aż po USA. Za to ostatnie pojawiają się nawet naciski, które próbują wymusić usunięcie go ze sklepów z aplikacjami na iOS i Androida. Dla wielu osób sam ten fakt może być najlepszą reklamą Telegrama. 

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy