ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Series X/S bije rekordy sprzedaży Microsoftu

Microsoft jest dumny ze startu Xboxa Series X/S – tak dobrze nie było jeszcze nigdy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft jest niezwykle dumny z najnowszej generacji konsol. Okazuje się, że Xbox Series X i Xbox Series S miały znacznie lepszy start, niż jakakolwiek inna konsola firmy. Nawet kultowy Xbox 360, mimo że prowadził w początkach swojej generacji, nie miał aż tak dobrych pierwszych miesięcy. Można więc uznać, że strategia Microsoftu dotycząca abonamentów, a także wypuszczenia budżetowej edycji konsoli pod postacią Series S okazała się strzałem w dziesiątkę. Niestety, sama firma nie pochwaliła się dokładnymi liczbami. 

Xbox Series X/S bije rekordy sprzedaży Microsoftu

Xbox Series X/S bije rekordy sprzedaży Microsoftu
Xbox Series X

Oczywiście dobry start nie musi się przekładać na pełny sukces. Microsoft wciąż musi dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać zainteresowanie graczy. Popadnięcie w marazm i samozachwyt byłoby najgorszym, co może zrobić firma w tej sytuacji. Na szczęście Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zamierza jeszcze mocniej skupić się na rozwoju swoich usług. Kluczową rolę może tu odgrywać subskrypcja Xbox Game Pass. Liczba jej abonentów stale rośnie. Obecnie korzysta z niej aż 18 milionów osób. Te są jednak rozłożone między różnymi pakietami subskrypcji. Warto podkreślić, że nie każdy z abonentów musi mieć konsolę. Usługa jest atrakcyjna także z perspektywy graczy PC, jak i… smartfonowych. A wszystko to dzięki strumieniowaniu treści. 

Zobacz też: Biden zamierza iść drogą Trumpa, jeśli chodzi o Huaweia

Warto podkreślić, że nie wszystkie gry z Xbox Game Pass dostępne na konsolach są także na PC. I to jest świetny ruch. Przy wyborze konsoli wiele osób może się zdecydować właśnie na Xboxa przez wzgląd na gry, które i tak mają już wykupione w ramach abonamentu, a nie mogą ich ograć na PC. Połączenie Xbox Game Pass i Xbox Series S zapewnia natomiast chyba najtańszy zestaw dla graczy. Zwłaszcza że ceny sprzętu komputerowego, a szczególnie kart graficznych są na chorym poziomie. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy