Hisense A7 CC

Kolorowy e-ink jako wyświetlacz flagowca? HiSense znów zaskakuje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pod koniec ubiegłego roku miała miejsce premiera smarfona Hisense A7 5G. Był to pierwszy na świecie smartfon z panelem e-ink i łącznością 5G. Można mu jednak było zarzucić pewien dość oczywisty brak względem starszego przedstawiciela serii. Otóż oferował on jedynie ekran w odcieniach szarości. Już wtedy jednak pojawiły się spekulacje, że model z kolorowym panelem e-ink jest jedynie kwestią czasu. Nikt się raczej nie spodziewał, że tak krótkiego. Firma właśnie ogłosiła premierę Hisense A7 CC, który jest wariantem powyższego urządzenia, jednak z 5G. 

Hisense A7 CC

Hisense A7 CC

Nowy Hisense A7 CC jest podobny do zwykłego Hisense A7 5G Główną różnicą jest za to sam ekran i cena. Mowa bowiem o okolicach 1400 PLN. Dla porównania model A7 5G został wyceniony na około 1125 PLN. Warto podkreślić, że 6,7-calowy, kolorowy e-ink nie we wszystkim jest lepszy od poprzednika. Z powodu wad samej technologii stosowanie układu obejmującego RGB zamiast jedynie odcieni szarości odbiło się negatywnie na rozdzielczości urządzenia. Producent  nie chwali się rozdzielczością samą w sobie, podaje jednak zagęszczenie pikseli ekranu. To wynosi natomiast 100 PPI. Dla porównania Hisense A7 5G ma ekran o zagęszczeniu 300 PPI. Jak widać, zastosowanie ekranu RGB zmniejszyło jego rozdzielczość względem monochromatycznego panelu aż trzykrotnie. Oznacza to, że w przypadku kolorowej wersji e-ink jeden subpiksel ma rozmiar piksela wersji czarnobiałej. 

Zobacz też: Zyski AMD w poprzednim kwartale wymykają się zdrowemu rozsądkowi

Poza tym wewnątrz znajdziemy te same podzespoły. Należą do nich więc flagowy układ UNISOC, czyli Tiget T7510 obsługujący łączność 5G. Warto podkreślić, że mimo iż jest to flagowy procesor tego producenta, to wydajnością bliżej mu do średniej półki MediaTeka czy Qualcomma. Z drugiej strony przy powolnym odświeżaniu ekranu e-ink to i tak będzie się on nudził. Wspiera go 6 GB RAM, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci masowej. Znajdziemy w nim również wysokiej klas przetwornik cyfrowo-analogowym AK4377AECB z obsługą Hi-Res Audio, oraz port Jack 3.5 mm.  Oznacza to, że mamy tu do czynienia z urządzeniem godnym nie tylko czytelników, ale i audiofilów. Jeśli zaś chodzi o baterię, to producent postawił tu na pojemność 4 770 mAh. Może ona być ładowana z mocą do 18 W. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy