Sprzedaż HTC One M9 sprawia, że firma notuje najgorsze wyniki od 6 lat – bankructwo znowu na horyzoncie?

Newsy

IMG_9934

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeśli dobrze pamiętacie, w zeszłym roku wiele mówiono o nieciekawej sytuacji finansowej HTC, która sprawiała, że pojawiało się stosunkowo sporo plotek mówiącej o możliwej sprzedaży tajwańskiej firmy. Tak się jednak nie stało, a na polskiej premierze One M9 mówiono wręcz, że producent ostatnio zrecenzowanego przez nas smartfonu jest już „nad kreską”.

 

Niestety, wielkie zapowiedzi i oczekiwania w stosunku do sprzedaży obecnego flagowego modelu firmy brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Wyniki finansowe obejmujący zeszły miesiąc mówią, że firma zarobiła o 38,4% mniej (13,5 miliarda dolarów tajwańskich) niż w analogicznym okresie rok wcześniej (22 miliarda dolarów tajwańskich). Oznacza to, że był to najgorszy kwiecień w historii HTC od 6 lat. Gdzie można szukać przyczyny tak fatalnych rezultatów? Oczywiście w sprzedaży flagowego modelu One M9. Pewien analityk przedstawił dane, które mówią, że sprzedaż tego smartfonu wynosi 4,5 miliona sztuk miesięcznie. Te liczby mogą wydawać się duże, ale porównując je ze sprzedaż One M8 już tak dobrze nie jest. Zeszłoroczny model osiągał wyniki na poziomie sprzedaży 8 milionów urządzeń miesięcznie.

 

Wszystko to sprawia, że wyniki, które chce osiągnąć HTC w drugim kwartale roku mogą okazać się zbyt wysokie. Niemniej jednak teraz do gry weszły także takie modele jak chociażby One M9+, a także w drodze jest jego plastikowa odmiana. Tylko pamiętajmy, że przy omawianiu oczekiwań sprzedaży firmy, HTC wspominało głównie o urządzeniach z najniższej oraz średniej półki cenowej. Uważacie, że uda się osiągnąć Tajwańczykom obrót na poziomie 1,5 miliarda dolarów?

 

 

źródło: G4G


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x