Samsung Galaxy Watch3

EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga – funkcja zawita do Polski

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Już niedługo będzie można wykonywać EKG na smartwatchach Samsunga. Do tego dojdzie jeszcze możliwość wykonywania pomiaru ciśnienia krwi. Funkcje do tej pory nie były dostępne w naszym kraju, ale to ma się niedługo zmienić. Jak poinformował producent, nowa funkcjonalność zawita do dwóch modeli, które zapewne ma na swoich rękach spora część wielbicieli nowych technologii.

EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga

Do tej pory korzystanie z funkcji pomiaru EKG czy ciśnienia w smartwatchach Samsunga nie było możliwe na terenie Unii Europejskiej. Jednak w grudniu zeszłego roku aplikacja Samsung Health Monitor otrzymała oznakowanie „CE”, a tym samym została dopuszczona do użytku na terenie Unii. Tym samym już niebawem pojawi się w Polsce, ale także i w Niemczech, Włoszech, Słowacji czy Czechach. Łącznie w 28 krajach europejskich, ale Samsung Health Monitor zadebiutuje także w Chile, Indonezji, Serbii oraz ZEA. Aplikacja jest konieczna, by móc korzystać z funkcji EKG i pomiaru ciśnienia krwi. Trzeba będzie ją zainstalować zarówno na smartfonie, jak i zegarku. Aktualizacja ma być udostępniana użytkownikom od 4 lutego i będzie to robione falami.

Które smartwatche producenta będą w stanie skorzystać z nowych funkcji? Będą to dwa modele – Samsung Galaxy Watch3 oraz Samsung Galaxy Watch Active2. Prawdopodobnie kolejne modele inteligentnych zegarków ze stajni Samsunga także będą już oferowały taką możliwość. Do kalibracji smartwatcha będzie potrzebny także prawdziwy ciśnieniomierz, a sam proces trzeba będzie co jakiś czas powtarzać, by wyniki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych.

Zobacz też: Co przynosi kolejna aktualizacja do aktualizacji do Cyberpunk 2077?

Od wprowadzenia aplikacji na koreański rynek w czerwcu ubiegłego roku już niemal milion osób zarządza swoim zdrowiem za pośrednictwem Samsung Health Monitor. Nie ustajemy w wysiłkach mających na celu zaoferowanie tej innowacyjnej usługi jeszcze większej liczbie użytkowników na całym świecie. Wejście na nowe rynki stanowi kolejny kamień milowy w realizacji tej misji.

TaeJong Jay Yang, Corporate SVP and Head of Health Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics

Źródło: Samsung informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy