Już niedługo będzie można wykonywać EKG na smartwatchach Samsunga. Do tego dojdzie jeszcze możliwość wykonywania pomiaru ciśnienia krwi. Funkcje do tej pory nie były dostępne w naszym kraju, ale to ma się niedługo zmienić. Jak poinformował producent, nowa funkcjonalność zawita do dwóch modeli, które zapewne ma na swoich rękach spora część wielbicieli nowych technologii.

EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga

Do tej pory korzystanie z funkcji pomiaru EKG czy ciśnienia w smartwatchach Samsunga nie było możliwe na terenie Unii Europejskiej. Jednak w grudniu zeszłego roku aplikacja Samsung Health Monitor otrzymała oznakowanie „CE”, a tym samym została dopuszczona do użytku na terenie Unii. Tym samym już niebawem pojawi się w Polsce, ale także i w Niemczech, Włoszech, Słowacji czy Czechach. Łącznie w 28 krajach europejskich, ale Samsung Health Monitor zadebiutuje także w Chile, Indonezji, Serbii oraz ZEA. Aplikacja jest konieczna, by móc korzystać z funkcji EKG i pomiaru ciśnienia krwi. Trzeba będzie ją zainstalować zarówno na smartfonie, jak i zegarku. Aktualizacja ma być udostępniana użytkownikom od 4 lutego i będzie to robione falami.

Które smartwatche producenta będą w stanie skorzystać z nowych funkcji? Będą to dwa modele – Samsung Galaxy Watch3 oraz Samsung Galaxy Watch Active2. Prawdopodobnie kolejne modele inteligentnych zegarków ze stajni Samsunga także będą już oferowały taką możliwość. Do kalibracji smartwatcha będzie potrzebny także prawdziwy ciśnieniomierz, a sam proces trzeba będzie co jakiś czas powtarzać, by wyniki były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych.

Zobacz też: Co przynosi kolejna aktualizacja do aktualizacji do Cyberpunk 2077?

Od wprowadzenia aplikacji na koreański rynek w czerwcu ubiegłego roku już niemal milion osób zarządza swoim zdrowiem za pośrednictwem Samsung Health Monitor. Nie ustajemy w wysiłkach mających na celu zaoferowanie tej innowacyjnej usługi jeszcze większej liczbie użytkowników na całym świecie. Wejście na nowe rynki stanowi kolejny kamień milowy w realizacji tej misji.

TaeJong Jay Yang, Corporate SVP and Head of Health Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics

Źródło: Samsung informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.