ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony oficjalnie informuje o aktualizacji dla Xperii Z – Lollipop pojawi się już za kilka dni

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xperia z sony lollipop

Posiadacze flagowych modeli, czy to z tego roku czy z zeszłego z pewnością nie myślą, że ich smartfon przestał być już oficjalnie wspierany przez producenta. Obecny okres to czas aktualizacji do Lollipopa i Sony właśnie oficjalnie potwierdziło, że lada chwila kolejny ich topowy model zawita do grona szczęśliwców, którzy mają na swoim pokładzie Lizaka.

Tym modelem jest już dwuletnia Xperia Z, która teoretycznie zamknie plan aktualizacji firmy wszystkich modeli z topowej serii urządzeń. Najprawdopodobniej pierwsi tę aktualizację dostaną Filipińczycy, których to oddział Sony oficjalnie poinformował na swoim profilu na Twitterze, że w następnym tygodniu pojawi się Lollipop:

Oczywiście zapewne nie tylko obywatele Filipin będą mogli cieszyć się aktualizacją, ale nie jest powiedziane jakie jeszcze kraje dostaną Lizaka w pierwszej kolejności także i u nas będzie można sprawdzać czy czasami Japończycy nie postanowili wyróżnić Polaków.

Tym samym Sony potwierdza, że strach spowodowany bardzo szybkim wydawaniem nowych flagowych modeli i możliwością pominięcia wspierania poprzedników jest nieuzasadniony. Dwuletnia Xperia Z jest tego doskonałym przykładem, ale pamiętajmy, że bardzo możliwe, iż to jest ostatnia duża aktualizacja tego modelu z racji wieku.

Tym samym większość topowych urządzeń Sony zostanie zaktualizowana. Które modele w dalszej kolejności japońska firma powinna według Was zaktualizować? Z pewnością posiadacze Xperii T3 czekają na wsparcie za sprawą zaktualizowanej już Xperii T2 Ultra.

Sprawdź najnowsze wpisy