Drift Joy-Conów to najsłynniejszy problem z konsolą Nintendo Switch. Oczywiście to nie jedyny kontroler, który ma problemy tego typu. Jednak w przypadku Joy-Conów zdarza się to niezwykle wręcz często. Firma jest świadoma wady od ponad trzech lat, ale niewiele zrobiła, aby ją naprawić, poza oferowaniem darmowych napraw. Te jednak często kończą się kolejną awarią tego typu. Nic więc dziwnego, że sprawą postanowiły się zając organy Unii Europejskiej.

Dochodzenie Unii Europejskiej przeciwko Nintendo

Dochodzenie Unii Europejskiej przeciwko Nintendo

Wczoraj Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) złożył formalną skargę do Komisji Europejskiej przeciwko Nintendo. Grupa z siedzibą we Francji twierdzi, że otrzymała ponad 25 tysięcy skarg dotyczących dryfowania joysticka w kontrolerach Joy-Con firmy Nintendo. BEUC podkreśla, że w 88 procentach zgłoszonych przypadków wada ujawniła się w ciągu dwóch lat od zakupu, co według niej stanowi przedwczesne starzenie się produktu. 

W imieniu grup konsumenckich w krajach dotkniętych problemem BEUC złożył skargę do Komisji Europejskiej i krajowych organów ochrony konsumentów. Stało się to w związku z przedwczesnym starzeniem się produktu i wprowadzającymi w błąd pominięciami kluczowych informacji dla konsumentów. Wszystko to na podstawie dyrektywy UE w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych. Wadliwe kontrolery gier powinny być naprawiane za darmo, a konsumenci powinni być odpowiednio poinformowani o ograniczonej żywotności tego produktu.

— Podało BEUC w komunikacie prasowym.

Zobacz też: Kajko i Kokosz na Netflix z datą premiery – jest i krótki zwiastun

BEUC twierdzi, że Nintendo czerpie korzyści z zaniedbania ze względu na efekt zamknięcia. Według niej konsumenci są zamknięci w ekosystemie Nintendo, przez co mają do wyboru albo zakupu innego wadliwego produktu, albo czekania kilka tygodni na bezpłatną naprawę. Warto jednak podkreślić, że to ostatnie twierdzenie nie jest prawdziwe. Na rynku istnieją bowiem zamienniki firm trzecich.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.