Samsung Galaxy XCover 5 z Exynosem 850

Galaxy XCover 5 zadebiutuje z najbardziej efektywnym energetycznie procesorem Samsunga

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Galaxy XCover nie należy do corocznych premier Samsunga. Pancerne smartfony są prezentowane dość nieregularnie, a wydajność nigdy nie wiedzie w nich prymu. Koreańczycy wychodzą raczej z założenia, że pancerny sprzęt powinien być przede wszystkim wytrzymały. Warto przy tym podkreślić, że sama seria ma oddane grono fanów, więc takie podejście trafia do wielu osób. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że Samsung odmawia swoim pancernym smartfonom nowoczesnych technologii. Wiele wskazuje, że do następnego przedstawiciela serii, czyli Samsunga Galaxy XCover 5 trafi naprawdę ciekawy procesor.

Samsung Galaxy XCover 5 z Exynosem 850

Samsung Galaxy XCover 5 z Exynosem 850

Poprzedni przeciek na temat Galaxy XCover 5, który został udostępniony przez GalaxyClub, twierdził, że numerem modelu nowego XCovera będzie SM-G501B. Teraz jednak to samo źródło temu przeczy. Według sprostowania XCover 5 będzie nosił numer modelu SM-G525F. Przy okazji możemy zapomnieć w jego przypadku o łączności 5G. Sercem urządzenia ma być układ Exynos 850, nad którym warto się na chwilę pochylić. Otóż procesor ten jest zbudowany z ośmiu energooszczędnych rdzeni Cortex-A55 i został wykonany w procesie 8 nm. Oznacza to, że mamy do czynienia ze stosunkowo słabą, ale także energooszczędną jednostką. Niski proces technologiczny dodatkowo potęguje tę zaletę. W przypadku XCovera 5 Samsung stawia więc na długi czas pracy, który ma wynikać z dobrego zarządzania energią. A tak przynajmniej sugeruje dobór komponentów.

Zobacz też: Microsoft prezentuje świetne wyniki. Pandemia gigantowi niestraszna

Układ ten będzie wspierany przez 4 GB RAM, a całością ma zarządzać Android 11. Niestety, to by było na tyle jeśli chodzi o przecieki. Jednak zgodnie z nowym podejściem Samsunga możemy liczyć, że producent zdecyduje się na zastosowanie akumulatora o dość sporej pojemności. Nie ma jednak co oczekiwać rekordów w tej kwestii, ponieważ sama wzmocniona obudowa znacznie zwiększa gabaryty urządzenia, a Samsung nigdy nie słynął z ceglastych potworków. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy