ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Inteligentne walizki od… Samsunga – co jeszcze otrzyma przydomek „smart”?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsonite samsung inteligentne walizki bagaz

Inteligentne telefony już nikogo nie dziwią. Także inteligentne zegarki stają się normą, a inteligentne domy zaczynają się na poważnie rozwijać. W takim razie co jeszcze może być inteligentne i mieć związek z Samsungiem? Okazuje się, że także walizki podróżne mogą zostać wyposażone w zestaw elektroniki i przeróżnych modułów łączności.

Firma Samsonite ogłosiła właśnie, że pracuje z liderem mobilnego rynku nad wprowadzeniem inteligentnego bagażu skierowanego głównie dla osób, które często podróżują samolotami. Co taka walizka może mieć niecodziennego? Oczywiście moduł GPS służący śledzeniu jej na lotnisku, informowaniu o wylocie, otwarciu czy też o pojawieniu się na karuzeli bagażowej. Oczywiście do tego celu potrzebny będzie też Internet toteż możemy spodziewać się modułów łączności 3G/4G, ale także i Bluetooth. W jakim celu ten ostatni? Inteligentne walizki od Samsonite mają też śledzić właściciela na odległość maksymalnie 6 metrów. Ostatnią ujawnioną specjalnością walizki ma być automatyczna ich odprawa. To zapewne nie wszystko, co zostanie przypisane inteligentnemu bagażowi. Pozostaje pytanie, czy Samsung, który zajmie się całym oprogramowaniem zdecyduje się na Androida czy też swój autorski system Tizen.

Z pewnością musimy przyzwyczaić się z myślą, że wszystko, co dotychczas nie kojarzyło nam się z elektroniką i jakąkolwiek inteligencją, jutro może zostać wyposażone w różne systemy scalone, aby jeszcze bardziej nas rozleniwić, czyli po prostu ułatwić nam życie. Jednak czego nie wyobrażacie sobie, że zostanie podpięte pod prąd?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy