Motorola publikuje listę urządzeń które dostaną ICS’a

2 minuty czytania
Komentarze

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak Motorola użala się nad skomplikowanym procesem aktualizacji swych urządzeń do najnowszego systemu jakim jest Ice Cream Sandwich. Firma udostępniła nawet przebieg całego procesu na swoje usprawiedliwienie. Wygląda jednak na to, że ktoś z zarządu zirytował się leserstwem inżynierów amerykańskiego koncernu i ich rzekomą „bezradnością”, ponieważ na oficjalnym forum pojawiła się dość obszerna lista urządzeń z szacowanymi terminami, w których to mają one otrzymać Androida 4.0.

Najbliższy termin, kiedy to światło dzienne mają ujrzeć pierwsze efekty tej „rewolucji” to drugi kwartał 2012. Lista urządzeń które mają wtedy dostać oficjalną aktualizację: XOOM WiFi oraz RAZR (wyłączając rynek US, gdzie aktualizacja jest już dostępna), XOOM family edition, MT917, XT928.

W trzecim kwartale przewidziano aktualizacje dla: Atrix 2, Atrix 4G, Photon 4G oraz XOOM2. Dla urządzeń takich jak XOOM family edition, Xyboard 8.2, Xyboard 10.1. ICS ma się pojawić, jednak w bliżej nieokreślonym terminie. Motorola informuje również, że dla Droid 4, RAZR MAXX, Droid BIONIC update będzie na pewno- tu również nie znamy konkretnej daty, a nowy system zagwarantowano tylko dla urządzeń na rynku US.

Interesujące są tu 2 kwestie: pierwsza z nich to że Motorola w pierwszej kolejności zamierza zająć się starszymi modelami, zostawiając Droid 4 czy RAZR MAXX na później. Wygląda to trochę tak, jakby chcieli w pierwszej kolejności zadbać o bardziej znudzonych i zdenerwowanych klientów. Nie sądzę też aby ciężka praca się opłaciła, gdy przy tym przedsięwzięciu odstawia się na bok rynek europejski oraz azjatycki. Nie ulega wątpliwości, że w Ameryce sprzedaje się zdecydowanie więcej urządzeń, tylko zastanawiam się, czy tak ogromnym problemem jest modyfikacja gotowego dla danego urządzenia ICS’a tak, by współpracował z naszymi systemami.

 

Źródło:
motorola.com/blog
forums.motorola.com

Motyw