Nie jest tajemnicą, że wiele starszych filmów, w tym niektóre z głównych klasyków Disneya, budzi oburzenie wśród pewnych środowisk. Podkreślają one, że są one rasistowskie i przedstawiają szkodliwe stereotypy. Disney+ jest jedną z platform, które zawierają wskazówki dotyczące treści. Jednak teraz po cichu poszedł o krok dalej, usuwając kontrowersyjne tytuły z profili dla dzieci. Tym samym pod nóż poszło wiele klasyków, na których wychowało się całe pokolenie.

Disney+ blokuje animacje z powodu rasizmu

Disney+ blokuje animacje z powodu rasizmu

Warto podkreślić, że Disney nie usunął tych filmów ze swojej platformy streamingowej. Są one jednak blokowanena kontach Kids. To natomiast oznacza, że rodzice będą musieli odtwarzać je za pomocą zwykłego profilu Disney+. Zmiana została wprowadzona po cichu i obejmuje następujące tytuły:

  • Piotruś Pan
  • Dumbo
  • Księga dżungli
  • Szwajcarska rodzina Robinsonów
  • Arystokraci
  • Zakochany kundel

Zobacz też: Apple szykuje ogromną nowość dla MacBooków, bo kolor ma znaczenie

Profil Kids na Disney+ to profil skierowany do dzieci w wieku siedmiu lat i młodszych. Choć filmy te zawierają ostrzeżenia na temat treści  to i tak założono, że dzieci same nie powinny ich oglądać. Nie oznacza to jednak, że samo ostrzeżenie zniknie. Po uruchomieniu jednego z powyższych filmów i tak pojawi się komunikat:

Ten program zawiera negatywne przedstawienia i/lub złe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były złe wtedy i są złe teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy uznać ich szkodliwy wpływ, wyciągnąć z nich wnioski i zainicjować rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej integracyjną przyszłość. Disney jest zaangażowany w tworzenie historii o inspirującej i aspiracyjnej tematyce, które odzwierciedlają bogatą różnorodność ludzkich doświadczeń na całym świecie.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.