HTC One Mini 2 z Lollipopem? Producent ma co do tego obiekcje

Newsy

HTC One mini 2_6V_Gunmetal

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Okres aktualizacji wszystkich smartfonów do systemu Android Lollipop trwa w najlepsze. Podczas gdy producenci potwierdzają kolejne modele, HTC zamiast dać nadzieję swoim klientom powiedziało wprost, że jedno z ich urządzeń z flagowej serii na Lizaka może popatrzeć tylko w przypadku, gdy zainteresują się tematem nieoficjalni deweloperzy.

 

Tak oto na spadek cen może liczyć zeszłoroczny model One Mini 2, czyli pomniejszona wersja flagowego One M8. Wszystko za sprawą oficjalnego potwierdzenia, że smartfon ten umrze śmiercią naturalną tylko z Androidem 4.4.2 KitKat.

 

 

Mogłoby się wydawać, że to po części pozytywna informacja – producent wprost mówi, że One Mini 2 nie zostanie zaktualizowany za sprawą zbyt słabych podzespołów (znany nam bardzo dobrze powód). Jednak HTC niepotrzebne wcześniej poinformowało, że tytułowy bohater znajduje się na liście urządzeń, które otrzymają Lizaka.

 

Sam fakt, że Snapdragon 400 z 1 GB RAM nie podoła wymaganiom najnowszego dzieła Google, które notabene zostało ogłoszone najlżejszym systemem w historii, wydaje się bardzo irytujący. Niemniej jednak już przyzwyczailiśmy się do tego. Na samym początku historii Androida, Samsung wykonał podobny ruch, ale w tym wypadku chodziło o Galaxy S, który nie doczekał się – a mógł – oficjalnej wersji Ice Cream Sandwich.

 

Teraz Google wymaga, aby każde urządzenie było aktualizowane przez przynajmniej 18 miesięcy. One Mini 2 na rynku jest rok, ale amerykańska firma pozwoliła producentom smartfonów tłumaczyć się właśnie „nieoptymalnym działaniem” w razie aktualizacji. HTC tak zrobiło. Uważacie, że One Mini 2 faktycznie nie zasługuje na Lizaka?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x