Targi MWC zbliżają się do nas ogromnymi krokami. Na portalu aż kipi od informacji na temat nowych urządzeń, których to premiery możemy się spodziewać właśnie w Barcelonie. Nie od dziś wiadomo, że LG zamierza tam pokazać nam swój nowy, high-endowy smartfon jakim ma być X3. Przypomnijmy najważniejsze informacje, które pojawiły się na łamach Android.com.pl w połowie lutego: 4-rdzeniowy procesor Tegra3, ekran o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości HD 1280x720p. Nieoficjalnie wtedy mówiło się, że producent ma zamiar rozpocząć sprzedaż urządzenia od razu z Androidem 4.0 na pokładzie.

Osoby oczekujące na ten model mogą już odetchnąć z ulgą- jak podaje serwis MoDaCo, powyższe informacje są w pełni prawdziwe. Potwierdzają to screen’y udostępnione przez portal. Pierwszy z nich obrazuje wynik 4412 punktów w New Quadrant Benchmark, co daje rezultat ponad dwukrotnie lepszy od Galaxy Nexusa i porównywalny z Galaxy Note’m. Warto tu zaznaczyć, że X3, może okazać się największym konkurentem dla opisywanego przez nas ostatnio HTC Endeavor, a kluczowa w tym sporze może okazać się cena jednego i drugiego.

Drugi screen potwierdza obecność w telefonie systemu Android Ice Cream Sandwich w wersji 4.0.3 z kernelem 2.6.39, który jest najnowszym wydaniem od Nvidii. Tymczasem trzeci screen, być może najmniej wnoszący, przedstawia menu ustawień omawianego LG.

Z pewnością właściciele LG zwrócili największą uwagę na informacje zaprezentowane na drugim obrazku. Oczywiście jest to dobra wiadomość: może nie dla obecnych Użytkowników, którym w żaden sposób nie da to możliwości aktualizacji ich urządzeń, ale fani marki oraz osoby planujące zakup X3 z pewnością mają powody do radości. Czy jest to zmiana strategii firmy wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom rynku, czy tylko jednorazowy objaw „dobrej woli”, gdy w grę wchodzi flagowy model – przekonamy się z czasem. W tym momencie pewne jest jedno: targi w Barcelonie zapowiadają się wyjątkowo ciekawie.

 

Źródło:
http://android.modaco.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek