Xbox Game Pass

Xbox Game Pass rośnie jak na drożdżach. Usługa zalicza kolejny duży wzrost liczby subskrybentów

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Xbox Game Pass to usługa, która często jest określana mianiem „Netflixa z grami”. Aktywna subskrypcja otwiera bowiem dostęp do setek świetnych gier, których na dodatek cały czas przybywa. Sam abonament przesadnie drogi nie jest, dlatego cieżko się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na jego wykupienie. Dziś Microsoft pochwalił się kolejnym rekordem Game Passa. Stabilny wzrost to mało powiedziane.

Liczba subskrybentów Xbox Game Pass stale rośnie

Xbox Game Pass liczba subskrybentów

Xbox Game Pass cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W kwietniu ubiegłego roku abonament opłacało 10 milionów użytkowników, we wrześniu już 15 milionów, natomiast aktualnie Game Passa ma aż 18 milionów osób. Microsoft pochwalił się nowym rekordem w swoim raporcie finansowym za czwarty kwartał 2020 roku. Nie da się ukryć, że tempo wzrostu jest imponujące. Coraz więcej osób stawia na tanie granie, czemu zresztą trudno się dziwić – w końcu średnia cena jednej nowej gry na konsole nowej generacji to pół roku dostępu do Game Passa Ultimate.

Zobacz także: 1 gra za 360 zł czy prawie 250 za 480 zł rocznie? Strategia Microsoftu, która może pokonać Sony

Nie jest tajemnicą, że Microsoft wiąże z Game Passem ogromne nadzieje. Firma nie przestaje inwestować wielkich pieniędzy w swoją usługę, na czym korzystają przede wszystkim gracze, bo regularnie dostają dostęp do nowych gier. Doskonałym tego dowodem jest choćby zakup Bethesdy za 7,5 miliarda dolarów. A wy posiadacie aktywną subskrypcję usługi Xbox Game Pass? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy