Wirtualne spotkania stały się w ostatnich miesiącach niemalże faktem w życiu zawodowym wielu osób. Podobnie sprawa ma się z edukacją. Jednak rozmowa nie jest jedyną czynnością, która się na nich odbywa. Od czasu do czasu, zwłaszcza w przypadku bardziej formalnych spotkań, uczestnicy są zobowiązani do pokazania swoich ekranów komputerowych. Większość ludzi dokłada wszelkich starań, aby przygotować swoje pulpity i ukryć wszelkie niewygodne pliki lub ikony. Niestety, są to tylko rzeczy, nad którymi użytkownicy mają bezpośrednią kontrolę. W końcu mamy jeszcze powiadomienia. Na szczęście Chrome wprowadziło niewielką, acz niezwykle użyteczną funkcję, która pozwala je ukryć.

Chrome ukryje powiadomienia przy przesyłaniu pulpitu

Chrome ukryje powiadomienia przy przesyłaniu pulpitu
Chrome

Każdy, kto brał udział w spotkaniu wideo lub prowadził prezentację na żywo, może już znać ten problem. Wszystko idzie dobrze, aż jedna z kart przeglądarki otrzymuje powiadomienie, które wyświetla się w trakcie. Powiadomienia nie tylko rozpraszają uwagę, ale mogą być również źródłem problemów związanych z prywatnością, gdy wiadomości mają być przeznaczone tylko dla odbiorcy. Użytkownicy mogą oczywiście zawsze wyłączyć powiadomienia przeglądarki. Jednak często wymaga to grzebania w ustawieniach. Muszą również pamiętać, aby zrobić to przed udostępnieniem ekranu, a następnie ponownie włączyć powiadomienia po zakończeniu. Biorąc pod uwagę, że sama myśl o dzieleniu się ekranem może być stresująca, większość ludzi może nie do końca pamiętać o podjęciu tych środków ostrożności.

Zobacz też: Powerbank Honora nie tylko błyskawicznie naładuje smartfon, ale także sam szybko odzyska energię

Teraz Google Chrome wykona tę pracę za nas. Gdy zaczniemy udostępniać ekran, automatycznie wyciszy powiadomienia przeglądarki, z wyjątkiem powiadomienia informującego, że zawartość powiadomień jest ukryta podczas udostępniania ekranu. Po zakończeniu udostępniania ekranu wszystkie te wyciszone powiadomienia zostaną zaprezentowane w dogodnym dla nas momencie.  Wyciszanie powiadomień ma zastosowanie nie tylko do własnych aplikacji Google, takich jak Gmail czy Hangouts, ale także do witryn firm trzecich. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.