ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Punkty szczepień na COVID-19 w Google Maps

Punkty szczepień na COVID-19 trafią do Map Google

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Punkty szczepień na COVID-19 występują w różnych miejscach i nie każdy wie, gdzie takie szczepienia się odbywają. Niedługo w Mapach Google mają pojawić się odpowiednie znaczniki, który proces poszukiwania takich punktów ma ułatwić. W pierwszej kolejności nowość trafi do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale Google zapowiedziało, że nowość pojawi się także w innych krajach. Kiedy dokładnie? Tego nie powiedziano.

Punkty szczepień na COVID-19 w Mapach Google

Punkty szczepień na COVID-19 w Google Maps

Szczepienia na COVID-19 wystartowały już w wielu krajach, a w tym i także w Polsce. O dostępności do szczepionek nie będziemy tutaj dyskutowali, bo to też nie miejsce na coś takiego. Warto jednak napisać o tym, że już niedługo, a przynajmniej tak by wypadało, punkty szczepień na COVID-19 będą dostępne w Mapach Google. Tak stało się już w Arizonie, Louisianie, Mississippi oraz Teksasie. Kolejne stany w USA z taką funkcjonalnością w Google Maps mają pojawić się już za chwilę. Według zapewnień korporacji inne kraje także będą mogły z tego korzystać.

Punkty szczepień na COVID-19 mają być ustalane i oznaczane w Mapach Google w porozumieniu z odpowiednimi władzami. Nie będzie więc tak, że nagle w nawigacji zaroi się od miejsc, które nie zostały sprawdzone i zacznie się chaos informacyjny. Google dba o to, by sprawdzać tego typu informacje, co da się już zauważyć. W nawigacji pojawiają się informacje na temat COVID-19, ale widzimy je także w samej wyszukiwarce. Kiedy w Mapach Google pojawią się już punkty szczepień, będzie można zobaczyć tam informacje o ich godzinach otwarcia oraz o tym, jak duży ruch tam jest.

Zobacz też: realme wchodzi na rynek laptopów – czego możemy oczekiwać?

Google podało także, że od początku roku, liczba zapytań „szczepionki w najbliższej okolicy” wzrosła już pięciokrotnie. Można podejrzewać, że z czasem takich zapytań będzie jeszcze więcej. Umieszczenie stosownej informacji w nawigacji z pewnością ułatwi części użytkowników dotarcie do miejsc, gdzie będą mogli się zaszczepić lub dostać na ten temat informacje.

Źródło: Blog Google

Sprawdź najnowsze wpisy