ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Adobe Flash nie działa

Adobe Flash nie działa, to pociągi w Chinach też – tak to jest, jak się nie aktualizuje systemów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Adobe Flash nie działa i mówiło się o tym już od dłuższego czasu. Jednak przewoźnik w Chinach widocznie niespecjalnie się tym tematem przejmował, a kiedy doszło już do wyciągnięcia wtyczki, pociągi, którymi się zajmował, przestały jeździć. I trwało to dobrych 20 godzin, co sprawiało, że wiele osób miało o wiele gorszy dzień, niż z początku mogły zakładać. Co poszło nie tak?

Adobe Flash nie działa i pociągi też

Adobe Flash pociągi Chiny
Fot. Jalopnik

Zapewne część naszych czytelników z rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy zagrywało się w produkcje tworzone w Adobe Flash. Przez lata był to bardzo popularny format, ale wszystko kiedyś się kończy. Adobe wyciągnęło wtyczkę z końcem poprzedniego roku, ale o tym, że tak się stanie, informowano już o wiele wcześniej. Jednak taka informacja nie dotarła chyba do wszystkich, a już na pewno nie do osób, które odpowiadały za ruch kolejowy w Dalian w Chinach. Kiedy okazało się, że Adobe Flash nie działa, na dobre 20 godzin stanął tam też ruch kolejowy. Jak się okazało, system odpowiedzialny m.in. za ustawianie harmonogramów przejazdów, został oparty właśnie o Flash-a.

Wiele osób miało więc problem z dojazdem do pracy lub po prostu poruszaniem się po mieście. Awaria trwała naprawdę długo, więc można wyobrazić sobie, jaki chaos zapanował na kolei. Co ciekawe, by wszystko naprawić, a przynajmniej częściowo, administratorzy sytemu zdecydowali się zainstalować piracką wersją Adobe Flash. I można to zrozumieć w ich sytuacji. Przecież w kilkanaście godzin trudno napisać i wdrożyć działający system, który byłby oparty na innym rozwiązaniu.

Zobacz też: Co przyniesie drugi sezon „Wiedźmina” od Netflix?

I tutaj pozostaje pytanie, czy w związku z tym, system do obsługi kolei zostanie zmieniony? Zapewne pasażerowie w Dalian bardzo by sobie tego życzyli, ale to wcale nie jest takie pewne. Skoro teraz działa, to po co to ruszać? I tak niestety może być, ale miejmy nadzieję, że kolei zdecyduje się na opracowanie systemu, który jednak będzie działał nie opierając się na Adobe Flash.

Źródło: Jalopnik

Sprawdź najnowsze wpisy