Netflix to zdecydowanie najpopularniejszy serwis streamingowy z filmami i serialami na świecie. Nie jest tajemnicą, że gigant ma swoje aplikacje na wszystkich najważniejszych platformach. Tak się składa, że wydanie na Androida doczekało się właśnie aktualizacji, która sprawia, że kiepskie głośniki w smartfonach zaczynają brzmieć lepiej, choć rzecz jasna tylko podczas oglądania treści na Netflixie. To świetna wiadomość dla miłośników tytułowej platformy.

Nowa wersja aplikacji Netflixa z lepszym dźwiękiem

Aplikacja Netflix xHE-AAC

Aplikacja Netflixa na Androida cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. To sprawia, że gigant ma doskonałą motywację do nieustannego ulepszania swojego produktu. Ostatnio platforma poinformowała, że androidowa wersja aplikacji doczekała się wdrożenia kodeka xHE-AAC. W poście na swoim blogu Netflix pisze, że dźwięk stał się lepszy i łatwiejszy do usłyszenia w hałaśliwym otoczeniu, a ponadto będzie się dostosowywać do różnych rodzajów połączeń internetowych i skalować do jakości studyjnej.

Zobacz także: Signal czy Telegram zamiast WhatsApp? Czym się różnią i który komunikator jest bezpieczniejszy?

Z opisywanych dobrodziejstw skorzystają wszyscy posiadacze smartfonów z Androidem 9 Pie lub nowszym. Według Netflixa kodek xHE-AAC oferuje lepszą kontrolę zakresu dynamiki, czyli technologię, która zmniejsza różnice pomiędzy najgłośniejszymi i najcichszymi momentami filmów czy seriali. Ciche fragmenty są pogłaśniane, dzięki czemu stają się łatwiejsze do usłyszenia w hałaśliwym otoczeniu, a głośniejsze ściszane, by zapobiegać przesterowaniu. A wszystko to bez zmniejszania jakości dźwięki – przynajmniej w teorii.

Netflix twierdzi, że testy wykazały spore zalety nowego kodeka. Zmiany głośności pomiędzy materiałami zostały „zauważalnie zmniejszone”, a widzowie rezygnują z używania głośników w smartfonach o 7% rzadziej niż przed jego wprowadzeniem. Pod koniec warto wspomnieć, że serwis ma w planach implementację kodeka xHE-AAC także na innych platformach, które go obsługują.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.