Huawei nie sprzeda swoich flagowych marek innym producentom. Takie doniesienia o sprzedaży pojawiły się ostatnio w sieci, gdzie sugerowano, że producent chce pozbyć się ze swojego portfolio smartfonów. Teraz wiemy, że nic takiego nie nastąpi, ponieważ producent odniósł się do materiału, który opublikował Reuters.

Huawei nie sprzeda swoich flagowych marek

Huawei Mate 40 Pro 5G

Materiał opublikowany przez Reutersa przed kilkoma godzinami, postawił Huawei w niebyt komfortowej pozycji. Według dziennikarzy marka miała szukać już kupców na swoje flagowe marki smartfonów – serię P oraz Mate. Miało być to oczywiście spowodowane tym, że Huawei dalej mierzy się z problemami odcięcia od usług Google. Jednak Huawei oficjalnie zaprzecza doniesieniom, które pojawiły się w sieci. Tak wygląda oficjalne stanowisko firmy, które trafiło do naszej redakcji.

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Huawei

Zobacz też: Co nowego trafi na Netflix w lutym?

Seria P oraz Mate to jedne z najbardziej rozpoznawalnych smartfonów producenta. Te dalej są produkowane i wygląda na to, że marka nie sprzeda swoich flagowych produktów zewnętrznym podmiotom. Trudno nawet wyobrazić sobie taką sytuację. Warto tutaj przypomnieć, że ostatnio Honor trafił w ręce innych właścicieli, co może być powodem pojawienia się w sieci podobnych informacji. Jednak rozwój Huawei Mobile Services oraz AppGallery, czyli autorskich rozwiązań producenta, jest na tyle satysfakcjonujący, że Huawei nie ma powodów do odcinania się od produkcji smartfonów. W Polce coraz więcej osób korzysta z AppGallery, więc można teraz trzymać kciuki za to, by platforma dalej się rozwijała i stanowiła alternatywę dla Google. No i za to, by flagowe produkty Huawei dalej trafiały na nasz rynek.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.