ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Wear w końcu po polsku? Wszystko na to wskazuje!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Język polski w Android Wear

Jako użytkownik smartwatcha LG G Watch zmuszony jestem do korzystania z zegarka w języku angielskim. Nie przeszkadza mi to zbytnio, gdyż jego obsługa jest bardzo prosta jednak miło byłoby ujrzeć na nim język polski.

Pierwszym krokiem który wskazywał na pojawienie się języka polskiego była aktualizacja aplikacji Android Wear służącej do zarządzania zegarkiem z poziomu telefonu. Ujrzeliśmy w niej nowy wygląd oraz język polski.

Screenshot_2015-05-02-20-20-37[1]

Może to nie jest niezbity dowód jednak sugeruje nam jakiś kierunek myślenia. Oglądając krótka prezentacje nowego zegarka LG – LG Watch Urbane natrafiłem na bardzo ciekawy moment. Otóż podczas pierwszego uruchomienia zegarek wyświetla powitanie także w naszym ojczystym języku! Jest więc raczej pewne że nasz język będzie dostępny w systemie Android Wear.

[youtube]https://youtu.be/uKlvl6Wrch4[/youtube]

LG Watch Urbane posiada fabrycznie zainstalowaną aktualizacje do Androida 5.1.1. Google zapowiedziało, że w ciągu kilku tygodni będzie ona dostępna również na pozostałe zegarki.

Pełen ciekawości czekam na aktualizacje mojego G Watcha z nadzieją obsługi z językiem polski. A tu możecie zobaczyć nowe funkcje Android Wear.

Sprawdź najnowsze wpisy