Android 12 hibernacja

Android 12 może wprowadzić świetny gest, który kiedyś zniknął tak szybko, jak się pojawił

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Android 11 zadebiutował dopiero kilka miesięcy temu, ale na ustach wielu jest już jego następca w postaci Androida 12. O nowej wersji systemu Google dowiadujemy się ostatnio coraz więcej, czemu doskonale dowodzi dzisiejszy przeciek. Według popularnego portalu do Androida 12 może powrócić gest, którego nikt nie zdążył pokochać, bo zniknął tak szybko, jak się pojawił. To świetna wiadomość.

Android 12 z nowym, interesującym gestem

Android 12 podwójne stuknięcie w plecki

Każda wersja systemu Android przynosi mniejsze lub większe nowości, a Android 12 nie będzie wyjątkiem. Dziś serwis 9to5Google poinformował, że w tym wydaniu Google może przywrócić popularny gest podwójnego stuknięcia w plecki smartfona. Będzie można do niego przypisać m.in. wykonywanie zrzutów ekranu, wywoływanie Asystenta Google czy kontrolowanie odtwarzania multimediów. Opisywana funkcja w kodzie jest określana pseudonimem „Columbus”.

Zobacz także: Jaki smartfon do 2000 zł kupić w styczniu 2021? TOP 5 najlepszych modeli

Gest podwójnego stuknięcia w plecki pojawił się już w wersji deweloperskiej Androida 11, ale został szybko usunięty, bo system rejestrował przypadkowe stuknięcia. Teraz funkcja została podobno udoskonalona i wszystkie znaki na niebie wskazują, że rzeczywiście zadebiutuje wraz z Androidem 12, choć oczywiście to nic pewnego. Nie jest też jasne, czy opisywany gest zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem 12, czy może będzie ekskluzywny dla linii Pixel. Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązanie jest już obecne w smartfonach Apple, więc pojawienie się go w Androidzie jak najbardziej miałoby sens.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy