ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NASA SpaceX i Amazon stworzą SATCOM

Biden mianował tymczasowego szefa NASA – jego nazwisko brzmi niezwykle swojsko

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zgodnie z deklaracjami 20 stycznia dotychczasowy szef NASA, czyli Jim Bridenstine, ustąpił ze stanowiska. Wszystko dlatego, że nie chciał on współpracować z nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wkrótce potem administracja Bidena ogłosiła, że Steve Jurczyk, który z agencją kosmiczną związany jest od dziesięcioleci, będzie pełnił funkcję p.o. administratora do czasu znalezienia stałego zastępstwa. Dzięki temu agencja kosmiczna zachowa ciągłość człowieka u sterów.

Tymczasowy szef NASA

Tymczasowy szef NASA

Wiadomość ta nie jest niespodzianką. Jak już wyżej wspomniałem, Bridenstine ogłosił krótko po wyborach prezydenckich, że ustąpi z funkcji, nawet jeśli administracja Bidena poprosi go o pozostanie. Podkreślił przy tym, że wierzy, iż konieczne jest, aby administrator agencji kosmicznej miał bliskie relacje z prezydentem. Po zwolnieniu stanowiska, administracja Bidena powołała Jurczyka, który ma poprowadzić agencję kosmiczną do czasu znalezienia stałego zastępcy. Ten jest, jak podaje strona internetowa NASA, wieloletnim pracownikiem agencji kosmicznej i pełnił funkcję zastępcy szefa od maja 2018 roku do 20 stycznia 2021 roku.

Zobacz też: RTV Euro AGD otwiera placówki w niektórych galeriach handlowych – dobra decyzja?

W dość długim oświadczeniu w tej sprawie możemy przeczytać:

Zaangażowanie administracji Biden-Harris w różnorodność, równość, zwalczanie zmian klimatycznych i tworzenie możliwości ekonomicznych dla wszystkich Amerykanów jest prawdziwe. Wszyscy mamy rolę do odegrania w przekształcaniu tego zaangażowania w działanie. W NASA wspieramy różnorodność, ponieważ rozumiemy, że różne opinie, pochodzenie i perspektywy tworzą wzbogacające środowisko, które napędza innowacje i rozwój osobisty. Każda różnica opinii, pochodzenia lub perspektywy jest okazją do nauki i budowania relacji w miejscu pracy, które uczynią nas silniejszymi jako agencja i jako jednostki. W ten sposób przechodzimy przez trudne czasy. W ten sposób realizujemy również misje o niezrównanej złożoności i ambicji, które inspirują świat.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy